Preskočiť na obsah

Retro hororová antológia Weird Fiction spúšťa Indiegogo kampaň

Retro je späť.

Ak vám je názov Weird Fiction povedomý, tak možno z toho dôvodu, že na túto indie antológiu sme už recenziu napísali. Ľudia z produkcie Fame Cinema boli natoľko dobrí, že nám dali možnosť vidieť hotový projekt skôr. Weird Fiction vyjde totižto oficiálne na konci októbra. Podstatné je však to, že si tento projekt od nás vyslúžil hodnotenie 7/10. Vynikal hlavne takmer bezchybným retro osemdesiatkovým štýlom a obrovským srdcom, ktoré viacerým produkciám v dnešnej dobe chýba. Niet sa čomu čudovať, Fame Cinema pozostáva z mladých hororových fanúšikov a svojim prvým spoločným projektom chceli vzdať poctu tomu, na čom vyrastali. Weird Fiction tak čerpá hlavne z antologických klasík ako sú Tales from The Crypt a Creepshow. Za zmienku stojí aj fakt, že Weird Fiction obsahuje len praktické efekty, takže žiadne CGI na vás skákať nebude.

Nedávno sme sa od Fame Cinema dozvedeli, že spustili Indiegogo crowdfundingovú kampaň na finančnú podporu. Film je dokončený, no nezávislá distribúcia a premietanie v lokálnych kinách niečo stoja. Navyše si myslíme, že je dôležité podporiť mladých žánrových tvorcov, na ktorých stojí budúcnosť hororu. Ak teda milujete osemdesiatkový horor so všetkým krásami a chybami a nerobí vám problém prispieť aspoň 8.50 EUR, môžete tak učiniť na webe ich kampane (nižšie v článku). Za odmenu dostanete digitálnu kópiu Weird Fiction.

Čo sa týka samotnej antológie, pozostáva zo štyroch segmentov:

“Goodnight, Daddy” si berie príklad z filmov ako Halloween, Friday the 13th či My Bloody Valentine. Príbeh sa odohráva v malom mestečku Bakersfield, v ktorom záhadné zmiznutia zaplavujú novinové stánky. Dvaja tínedžeri sa rozhodnú vynechať školský večierok a skúsiť nájsť aspoň jednu mŕtvolu.

Druhý príbeh “Night of the Sitter” je rovnako v jadre známym konceptom opatrovateľky resp. v tomto prípade opatrovateľa. Liam netúži po ničom inom, než získať aspoň jednu šancu u krásnej Brooke. Tá si to podmieni strážením jej brata Cadea. Táto filmová poviedka zabŕda skôr do hororovej komédie či dokonca až paródie.

“The Incubus” je tretí segment. V ňom sa divák stretne s pornohercom Danom, ktorý si prejde zmenou na upíra. Hlavného hrdinu však čaká iné vyvrcholenie, na aké bol z práce zvyknutý.

Posledný počin “Cosmic Terror” je príbehom o sestrách Paige a April, ktorým do rúk padne zodpovednosť o dom na jeden celý týždeň. Toto skúškové obdobie dospelosti sa však premení na boj o život po tom, čo v dome nájdu kreatúru z iného sveta.

Za antológiou Weird Fiction stoja režisér Jacob Perrett a producent Taylor Rhoades. Vo filme si zahrali Taylor Rhoades, Isabella Rodriguez, Torri Bouslough, Jacob Perrett, Matt Nale, Danielle Rhoades a ďalší.

Weird Fiction je z produkcie Fame Cinema a vyjde na konci októbra príp. na začiatku novembra.

Film môžete podporiť TU.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: