Preskočiť na obsah

Horor Dwelling vás varuje pred prílišnou fascináciou so svetom mŕtvych

Dwelling varuje pred zahrávaním sa s duchmi.

Schválne, kto z vás by strávil čas v strašidelnom dome čisto z fascinácie? Bez finančnej odmeny, len tak. Veru, aj sme si mysleli. Ellie v horore Dwelling si spolu so svojim manželom kúpia dom, v ktorom údajne straší. Ellie je totiž od detstva fascinovaná svetom na druhej strane života, hlavne po záhadných skúsenostiach s jej sestrou a matkou, na ktoré doteraz hľadá odpovede. Manžel Gavin ju v tom vždy podporoval, no začína si všímať, že nejde len o zvedavosť, ale o chorobnú posadnutosť, ktorá má čoraz väčší vplyv na jej život. Gavinovi ide hlavne o ich neter, o ktorú sa dlhšie starajú. Mala by vyrastať v normálnej rodine a nie vo svete, ktorý sa točí okolo duchov a tragickej minulosti.

Ellie je však odhodlaná nadviazať kontakt so svetom mŕtvych a konečne nájsť odpovede na otázky týkajúce sa jej sestry, matky a hrozivých udalostí, ktorými si prešli. V dome objaví načierno zafarbené zrkadlo, ktoré je, ako sa ukáže, bránou do dimenzie hororu. Ellie sa však nedočká skúsenosti, ktorá by natrvalo zabuchla dverami za jej dlhoročnou posadnutosťou. Práve naopak. Cez zrkadlo sa do sveta smrteľníkov prederie entita, ktorej úmysly majú ďaleko od dobrých činov. Zvedavej Ellie poodhalí desivú históriu domu a možno si so sebou aj niečo/niekoho vezme.

Dwelling je režisérskym debutom Kyla Meccu. Vo filme si zahrali Erin Marie Hogan, Mu-Shaka Benson, Devanny Pinn, Abigail Mary a iní. O produkciu sa postarali Brandyn T. Williams a Arlynn Knauff.

Film vyšiel oficiálne 31. júla na DVD v Kanade (Amazon) a ako Walmart exkluzivita. V USA vyjde až 26. septembra. Dwelling je produktom kolaborácie produkčných spoločností BeWILdered Media Productions a NDstudios.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: