Mladé čarodejnice a ich polonahé brázdenie ulicami vo filme Coven

Čarodejnice trochu inak vo filme Coven.

Ak niekedy v noci zbadáte skupinu polonahých dievčat kráčajúcich ulicami mesta, nevykladajte si to amorálne. Môže ísť totiž o moderný čarodejnícky spolok pripravujúci sa na sabat. Minimálne podľa filmu Coven.

Film Coven divákom totiž predstaví sexy polonahé študentky venujúce sa čarodejníctvu. Pätica mladých čarodejok miluje nočný vánok medzi stehnami a podprsenky nie sú pohodlné pre každú ženu rovnako. Čarodejky sú proste symbolom feminizmu a svojou vyzývavosťou prevzali kontrolu nad vlastnou sexualitou. Asi. Pripomíname, že za týmto filmom stoja dve ženy, takže tento erotický aspekt filmu nehádžte na nadržaných chlapov venujúcich sa hororu pre možnosť postriekať polonahé telá žien krvou.

Ale aby sme sa vrátili k príbehu. Čarodejnice túžia po moci ich spirituálnej sestry Ashury. Tú môžu vyvolať jedine úspešným krvavo – polonahým rituálom. Ten však nedopadne úplne podľa predstáv, keďže jedna čarodejnica tragicky umrie. Magický spolok však potrebuje silu celého sesterstva, aby sila Ashury obohatila svet smrteľníkov.

Zostávajúce čarodejnice nakoniec nájdu atraktívnu náhradu za zosnulú sestru a rituál dopadne úspešne; avšak s menším problémom. Líderka čarodejníckeho spolku totálne podľahne moci Ashury a celú školskú pôdu vrhne do plameňov čiernej mágie. Viaceré čarodejnice si uvedomia, že spravili obrovskú chybu. No zastaviť hnev Ashury môže len jedna z nich; tá najmenej skúsená.

Film Coven je režisérskym návratom Margaret Malandruccolo, ktorá naposledy zrežírovala krátky film Dear Reader z roku 1997. Scenár zostrojila Lizzie Gordon. Lizzie taktiež napísala scenár pre horor #Captured z tohto roku. Okrem toho si vo filme Coven zahrala jednu z čarodejníc. Vo filme si okrem nej zahrali Margot Major, Adam Horner, Sofya Skya, Jocelyn Saenz, Miranda O’Hare a Jennifer Cipolla.

Coven je z produkcie Ignite Pictures, Thriller Films a vyjde cez spoločnosti Uncork’d Entertainment a Thriller International. Dátum premiéry resp. vydania zatiaľ nie je známy.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=6m2CIECzJRI

Zábery z filmu:

Plagát: