Gotický horor od producentov The Host sa ukazuje v prvom traileri

Gotika od produkcie Twilight.

Stephanie Meyer, autorka knižnej série Twilight a románu The Host, v roku 2011 spoluzaložila filmové štúdio Fickle Fish Films. Stálo za produkciou oboch častí Twilight: Breaking Dawn a za filmovou adaptáciou spomínaného románu The Host z roku 2013. Práve v roku 2012 však získalo aj práva na adaptáciu románu Down a Dark Hall od Lois Duncan z roku 1974. Ak vám táto v iných častiach klasika nič nehovorí, určite budete poznať ďalšie dielo od tejto autorky- I Know What You Did Last Summer (Viem, čo ste robili minulé leto, 1973). Taktiež sa dočkalo filmovej adaptácie v roku 1997.

Down a Dark Hall je supernaturálny román určený pre mládež, no pripravovaná adaptácia z produkcie Fickle Fish Films a Temple Hill Entertainment vo svojom prvom oficiálnom traileri ukazuje svoju gotickú dušu a celkom slušnú hororovú atmosféru.

Down a Dark Hall je o mladej Katherine prezývanej Kit, ktorej povahu a výstrelky nedokáže zvládať ani len jej vlastná matka. Pošle ju preto do internátnej školy Blackwood, ktorá je súčasťou históriou dýchajúceho sídla s rovnakým názvom. Zoznámi sa s excentrickou riaditeľkou školy Madame Duret a len so štyrmi ostatnými spolužiačkami.

Blackwood je labyrint so všade prítomnou temnotou, no keď Madame Duret nové žiačky upozorní na niektoré neprístupné miesta školy, začne ich zaujímať dôvod. Postupne prídu na to, že na pohľad pomerne prázdne sídlo Blackwood v skutočnosti prekypuje životom – tým paranormálnym. Chodby a zákutia ich nového dočasného domova totiž skrývajú dlhú históriou paranormálnych javov a Madame Duret o tom vie svoje.

To, že sú v škole žiačky len v takom malom množstve má svoj dôvod a Madame Duret má so všetkými prítomnými dievčatami vlastný hrôzostrašný plán. Plán, ktorý sa dovtedy už niekoľkokrát zopakoval a vystrašil aj jej syna a učiteľa Julesa.

Na režisérskej stoličke sedel Rodrigo Cortés (Buried, Red Lights), scenár dali dohromady Chris Sparling a Michael Goldbach. Vo filme si zahrali Uma Thurman, Taylor Russell, AnnaSophia Robb, Isabelle Fuhrman, Rebecca Front, Rosie Day, Kirsty Mitchell, Noah Silver, Victoria Moroles a ďalší.

Down a Dark Hall je z produkcie Fickle Fish Films, Temple Hill Entertainment, Nostromo Pictures a vyjde cez distribučnú spoločnosť Lionsgate už toto leto v auguste.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: