Preskočiť na obsah

Pri horore Heretiks vám prosba o odpustenie hriechov nepomôže

Heretici a náboženský rád.

Londýnsky FrightFest je v plnom prúde príprav a necelých 20 dní pred celosvetovou premiérou sa nám predstavuje horor Heretiks od Paula Hyetta.

Príbeh je zasadený do začiatku 17. storočia, v ktorom čarodejníctvo bolo skutočnou hrozbou a byť ženou znamenalo dávať si neustály pozor na svoje činy a slová. Mladá Persephone bola jednou z tých neprávom obvinených. Hrozilo jej odsúdenie na smrť, no v správnu chvíľu jej pomocnú ruku podala reverendka Mother, líderka izolovaného priorstva, ktorého sestry venujú všetok čas Bohu a prosbám o odpustenie za spáchané hriechy.

Persephone už krátko po príchode do jej nového domova začala mať pocit, že tu niečo nehrá. Myseľ jej zaneprázdňovali desivé vízie a vždy keď bola sama, vo vnútri vedela, že ju niekto sleduje.

Tento náboženský rád skrýva desivé tajomstvá, hrôzostrašnú minulosť a mrazivý úmysel schovaný v božskom uctievaní dobra. Persephone vie, čo čaká ju a všetky sestry. Podarí sa Persephone zvíťaziť v boji o vlastnú dušu?

Heretiks zrežíroval Paul Hyett. So scenárom mu pomohli Gregory Blair a Conal Palmer. Vo filme si zahrali Hannah Arterton, Clare Higgins, Michael Ironside, Rosie Day, Ania Marson, Dilan Gwyn, Katie Sheridan a ďalší.

Heretiks je z produkcie Templeheart Films, Sterling Pictures a Enmar Productions. Film si odbije celosvetovú premiéru 25.08.2018 na FrightFeste v Londýne.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: