Muž je posadnutý fotkou obnaženej mŕtvej ženy vo filme Diane

Horor Diane zmyje hranicu medzi fascináciou a posadnutosťou.

Ak by ste v noci na svojom dvore našli polonahú mŕtvolu ženy, pred zavolaním polície by ste si ju určite odfotili. Darmo krútite hlavou, už len fakt, že ste na tejto webovej stránke, vás predurčuje k takýmto nemravným činom. Foťák s bleskom má v dnešnej dobe každý vo vrecku a išlo by o autentickú a výnimočnú snímku do galérie obetí sériových vrahov, ktorú si poctivo pestujete vo vašom počítači.

S tým istým sa vo filme Diane musí popasovať Steve, veterán z vojny v Afganistane, ktorého vyslali domov zranenia. Vojna preňho bola traumatickou skúsenosťou. S pocitom viny a fyzickou bolesťou trávi čas vo svojom dome, v celkom navzájom si blízkej a konzervatívnej komunite. Ticho a pokoj. To mu na jeho pravidelné bitky s démonmi minulosti vyhovuje.

To sa však zmení po tom, čo v noci na dvore svojho pozemku nájde mŕtvu a z časti obnaženú ženu Diane, miestnu speváčku, ktorú každý poznal ako šikovnú a ambicióznu mladú slečnu.

Steve si ju však pred zavolaním polície odfotí pomocou svojho mobilného telefónu. Niečo ho na tej žene fascinovalo a konal impulzívne. Teraz sa z neho stal hlavný podozrivý. Jeho alibi je nočné kutilstvo v garáži a polícia akosi nechce uveriť tomu, že by niekto prehodil mŕtvu ženu na jeho pozemok. Steve si myslí, že ide o odkaz, no polícia nenašla jediný fyzický dôkaz o tom, že by za vraždou mohol byť niekto iný. Vzápätí sa proti nemu obráti celá komunita susedov, ktorá si svoj rozsudok viny spravila už dávno. Steve je predsa určite jeden z tých šialených veteránov, ktorí mávajú halucinácie a z vojny im úplne preskočilo.

Sám Steve by s tým z časti vedel súhlasiť. Psychicky na tom od návratu naozaj nie je dobre. Diane na fotke ho chorobne fascinuje a celá udalosť s jej vraždou mu do mysle ryje spomienky, ktoré v hlave predtým nikdy nemal. Všetky súvisia s Diane. Tá začne v jeho dome dokonca strašiť. Tieto nadprirodzené úkazy spolu so spomienkami v ňom začnú vyvolávať pochybnosti o vlastnej nevine. No naozaj stojí za jej vraždou on alebo príbeh skrýva viac nezodpovedaných otázok?

Film zrežíroval Michael Mongillo (The Wind, Welcome to Earth) podľa predlohy Matta Gianniniho (The Travellers).

V snímke si zahrali Jason Alan Smith (Don’t Sleep, Before I Wake), Carlee Avers (Are You Scared?), Margaret Rose Champagne (Troma’s Monster Kill, Bikini Bloodbath Shakespeare), Dick Boland (Bikini Bloodbath Christmas, Bikini Bloodbath Car Wash), Jim Thalman, Doug Tompos, Ryan Barry McCarthy, Daniel F. Patterson a iní.

Diane  z produkcie Mean Time Productions bude mať svetovú premiéru na filmovom festivale FrightFest v Londýne a to 26. augusta tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: