Preskočiť na obsah

Na festivale strachu sa pohybuje sériový vrah

Festival strachu.

Vyzerá to tak, že hlavnou témou tohto hororového roku sú festivaly. Nie tie skutočné, ale filmové. Doteraz sme tu mali horory Blood Fest, Hell Fest, Hurt a tentokrát sa nám predstavuje Fright Fest AKA American Fright Fest.

Radi by sme vám o tomto filme napísali čo najviac detailov, no vo svojej podstate sa príliš nelíši od ostatných hororov hrajúcich sa s ideou desivých festivalov. Starosta Sommertonu chce svoje mesto presláviť a dostať ho tak na mapu zaujímavých turistických lokalít. Problémom je to, že nič prirodzene úžasné sa v meste nenachádza. Starosta Fowler sa tak rozhodne vybudovať halloweensku tradíciu. Na pomoc si zavolá kráľa hororu Spencera Crowea a budúcu povesť vloží do jeho rúk. Crowe za pomerne krátky čas vybuduje obrovský hororový festival plný atrakcií, hier a strachu. Do živej prevádzky sa dostane už tento Halloween a celé mesto sa nevie dočkať.

Zo začiatku išlo všetko ako po masle. Halloween bol v plnom prúde, návštevníci odchádzali zhrození a Spencer Crowe si spokojne hovel vo svojom kresle a dával pozor na chod Fright Festivalu. Zábava sa však z ničoho nič premenila na skutočný teror. Do areálu sa totiž dostal záhadný muž s mysľou zaplnenou odplatou.

Fright Festival skutočne mesto Sommertin preslávi. Nie však tak, ako si starosta Fowler predstavoval.

Film American Fright Fest zrežíroval Ante Novakovic a napísal Robert Gillings. Zahrali si v ňom Dylan Walsh, Madison McKinley, Romeo Miller, Luke Baines, Robert Scott Wilson, Johnathan Camp, Pancho Moler, Heather Ann Davis, Mercy Malick, Ashley Blankenship, Kresh Novakovic a Michael Kupisk.

American Fright Fest je z produkcie Aldamisa Entertainment, Cineville, Premiere Picture a Tadross Media Group. Film čaká premiéra osudovo na Fright Fest Film Festivale v Londýne a to 25.08.2018. Na ostatných platformách by mal American Fright Fest vyjsť v októbri tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: