Navštívte kino z nočnej mory od majstrov hororu

Horor pred plátnom.

Zrejme všetci z nás milujeme chodiť do kina. Síce občas človek musí zniesť chichoty, marcinovsky vtipné komentáre, displeje mobilov či dospelých ľudí cestujúcich na záchod 20 minút vo filme, no keď sa zadarí, kino dokáže byť nezabudnuteľným zážitkom. Pár možných desivých príkladov v kine sme vymenovali, no čo ak by sa váš výlet pred plátno premenil na skutočný horor?

Presne s týmto konceptom sa pohráva antológia Nightmare Cinema, ktorá sa inšpirovala klasikami ako The Twilight Zone, Dead of Night, Creepshow či The Outer Limits. Skupinka ľudí totiž navštívi kino s príťažlivým názvom Rialto Theatre. Premietanie má však na starosti ako z paranormálneho hororu ukradnutý premietač. Desivý zamestnanec návštevníkom kina pustí 5 šialených filmíkov hrajúcich na struny strachu každého z nich. To, že premietač má moc aj nad ich životmi si uvedomia príliš neskoro.

To však nie je všetko. 5 segmentov zrežírovali majstri hororu. Legendárny Joe Dante (Piranha, Gremlins,The Howling, Twilight Zone: The Movie, Burying the Ex) si vzal pod ruky scenár Richarda Christiana Mathesona a spoločne vytvorili nepríjemne vyzerajúci horor o plastických operáciách Mirari.

Talentovaný Alejandro Brugués (Juan of the Dead, ABCs of Death 2, From Dusk Till Dawn: The Series) vzdal vo svojom segmente The Thing in the Woods poctu slasherom. Ryuhei Kitamura (Versus, The Midnight Meat Train, No One Lives) sa pre zmenu spojil s mexickou autorkou Sandrou Becerril a spoločne zostrojili Mashit, krvavý príbeh o posadnutí temnými silami.

David Slade (Hard Candy, 30 Days of Night, Hannibal) a Lawrence C. Connelly vytvorili krátky film This Way to Egress, ktorý je inšpirovaný Connellyho poviedkou Traumatic Descent. V ňom matka dvoch detí začne halucinovať o tom, že sa ľudia okolo nej menia na monštrá. Teda, aspoň si myslí, že len halucinuje.

Dead, posledný segment antológie zrežíroval Mick Garris (Sleepwalkers, The Stand, The Shining, Masters of Horror). Garris sa okrem toho postaral o kino scény, ktoré spájajú všetkých 5 krátkych filmov.

V Nightmare Cinema si zahrali Maurice Benard, Richard Chamberlain, Annabeth Gish, Elizabeth Reaser, Mickey Rourke, Jamie Gray Hyder, Celesta Hodge, Lexy Panterra a ďalší.

Antológia z nočných môr je z produkcie Cinelou Films, Cranked Up Films, Good Deed Entertainment a premiéru si odbila dnes 12. júla na Fantasia Festivale.

Teaser trailer:

Zábery z filmu: