Preskočiť na obsah

Spánková paralýza od producenta Insidious

Nespite!

Milujete filmy o spánkovej paralýze? Aj my! Nie je nič lepšie ako zaspávať s pocitom, že sa prebudíte do nehybného tela a vaša myseľ pre vás vytvorí nádherný paranormálny svet plný teroru.

Film Mara má k sebe navyše pripútaných zaujímavých ľudí z hororového žánru. Medzi producentmi je totiž možné nájsť Stevena Schneidera (Paranormal Activity, Insidious, The Visit) a Wendy Rhoads (Haunting in Connecticut). Entitu nazvanú Mara stvárnil všetkým hororovým fanúšikom známy Javier Botet, ktorého ste videli vo filmoch [Rec], Mama, Crimson Peak, The Conjuring 2, It, Insidious: The Last Key a taktiež ho zazriete vo filme Slender Man.

Dej hororu Mara sa točí okolo veľmi záhadnej smrti muža, ktorého mala zavraždiť jeho vlastná manželka počas spánku. Jediným svedkom hrozivého činu je 8 ročná dcéra Sophie, ktorej sa začne naplno venovať kriminalistická psychologička Kate Fuller. Čo vyzerá ako bizarný, no vysvetliteľný prípad, sa razom preklopí do desivej polohy nepoznanej reality.

Okolo Sophie a Kate sa začnú diať naozaj zvláštne veci, ktoré naberú na intenzite po tom, čo sa Kate pustí do pátrania starodávnej entity Mara. Jej vyčínanie je veľmi podobné spánkovej paralýze, no rozlíšiť paranormálny jav a medicínsky vysvetliteľný jav je dosť náročné.

Kate je tak na jasnej misii ochrániť seba, Sophie a zároveň popritom nezaspať.

Horor Mara zrežíroval Clive Tonge a napísal Jonathan Frank. zahrali si v ňom Olga Kurylenko, Javier Botet, Rosie Fellner, Mitch Eakins, Mackenzie Imsad, Dandy Barrett, Melissa Bolona, Kathy McGraw, Jacob Grodnik, Gia Skova a Craig Conway.

Mara je z produkcie Moon River Studios, Aloe Entertainment, Grodnik /Aloe Productions, Saban Films, 102db Films, Mann Made Films a vyjde ešte tento rok.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=pAi2XtFWGeE

Zábery z filmu:

Plagát: