Roztočte fľašu v horore Truth or Dare od producentov filmov The Purge

Zahrajte si spoločenskú hru od Blumhouse.Truth or Dare resp. Pravda alebo odvaha je spoločenská hra, ktorej história siaha minimálne do začiatku 18. storočia. Ide o veľmi jednoduchý koncept, ktorého modernou súčasťou zvyknú byť fľaša a sexuálne napätie. Hráči si navzájom dávajú možnosť výberu „pravdy“ alebo „odvahy“ a následne musia buď pravdivo zodpovedať na položenú otázku resp. vykonať zákernú úlohu.

Táto hra sa svojou vábnosťou stala populárna aj v hororovom žánri, len minulý rok vyšiel supernaturálny horor Truth or Dare z produkcie Syfy, v roku 2012 vyšiel celkom populárny film Truth or Die/Truth or Dare a mnohí si zrejme spomenú aj na Truth or Dare filmovú sériu od Tima Rittera, ktorého piata časť bola dokončená v minulom roku.

Svoju hru si chce zahrať aj produkčný dom Blumhouse (Paranormal Activity, Sinister, The Purge, Get Out, Happy Death Day) a v apríli tak prinesie svoju verziu s názvom Truth or Dare resp. Blumhouse’s Truth or Dare.

Film bude zrejme príjemným spestrením letmých večerov a gaučových párty, nakoľko chýbajúcu originalitu nahrádza svojským štýlom a dostatočným body countom.

Príbeh je o supernaturálnom móde hry Pravda alebo odvaha. Ak hráč odmietne povedať pravdu resp. vykonať skutok, bude vyššou mocou potrestaný smrťou. Táto radosť z hry sa šíri spôsobom „aby som prežil, musím do hry prinútiť ostatných“, takže o motiváciu spoluúčasti na vraždách je postarané.

Trailer ponúka pohľad na začiatok fľaškovej párty a moment, v ktorom je už takmer polovica hráčov mŕtva. Ako sme spomínali, film na nepríjemných scénach rozhodne nešetrí.

Režisérom je Jeff Wadlow (Cry Wolf, Kick-Ass 2) a na scenári spojili svoje sily Jillian Jacobs, Michael Reisz a Christopher Roach. Vo filme si zahrali Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane, Nolan Gerard Funk, Hayden Szeto a Sophia Taylor Ali.

Truth or Dare je z produkcie Blumhouse Productions a cez distribúciu Universal Pictures vyjde 27.4.2018. V slovenských a českých kinách sa film objaví zrejme až 10.5.2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: