Horor ‚Napätie‘ prichádza aj do našich kín

V nemocnici bez prúdu dýcha desivé tajomstvo.

Kde sa končí tma…

O filme Napätie (The Power) sme písali ešte v marci, kedy vyšiel trailer hlásajúci exkluzívny príchod na žánrovú streamovaciu platformu Shudder. Ak však Shudder nemáte, prípadne preferujete preklad v českom jazyku alebo si len tento atmosférický film chcete vychutnať v tme a pred gigantickým plátnom, máme pre vás super správu. Už o pár dní vyjde film Napätie (The Power) aj v našich kinách.

Príbeh filmu je zasadený do „tmavého“ obdobia Británie v roku 1974, krátko pred plánovanými výpadkami elektriny po jednohlasnom odmietnutí nízkeho návrhu o zvýšenie platu Národným zväzom baníkov. To ale ešte len príde. Obyvatelia sú už dávno zvyknutí na výpadky prúdu po zavedení tzv. trojdňového týždňa a situácie na Strednom východe.

Tak ako býva zvykom, ekonomické a politické boje majú svoje nemé obete a medzi nimi je ošarpaná, rozpadávajúca sa nemocnica s neslávnym ošetrovateľským krídlom East London Royal Infirmary. Pred plánovaným výpadkom sú všetci ťažko chorí pacienti prevezení do nemocníc s lepším vybavením, no niekto sa o pacientov, ktorí by presun prežiť nemuseli, musí postarať. Táto nočná šichta padne na začínajúcu tichú myšku Val.

Val bude na zamestnancami prezývanej temnej zmene takmer úplne sama. Prázdne lôžka, duté chodby a mrazivá tma . Teda, to by bola pre Val tá prívetivejšia možnosť. V nemocnici sa totiž nenachádza sama.

Film zrežírovala a napísala Corinna Faith. Zahrali si v ňom Rose Williams, Emma Rigby, Gbemisola Ikumelo, Charlie Carrick, Clara Read, Paul Anthony-Barber, Diveen Henry, Marley Chesham, Shakira Rahman a Nuala McGowan.

Napätie (The Power) je z produkcie Head Gear Films a vyjde 3. júna 2021 v našich kinách vďaka CinemArt.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *