Preskočiť na obsah

S Oliviou niečo nie je v poriadku

Olivia nie je sama sebou.

V dobe, kedy nad našimi hlavami krúžil Prieskumník, sme napísali o pripravovanom horore The Hollow Child. Nemali sme sme ani len oficiálny dátum vydania a to z toho dôvodu, že agentúra Devilworks pripravovala The Hollow Child z produkcie Broken Mirror Films a Like Minded Media na AFM (Americký Filmový Trh), ktorý sa konal v novembri.

Filmu sa ujala nezávislá produkčná a hlavne distribučná spoločnosť Vertical Entertainment, ktorá tento zaujímavý projekt prinesie do amerických kín už 18. mája. Na počesť tejto udalosti dnes distribútor Vertical Entertainment vydal druhý oficiálny trailer, nový plagát a synopsu.

Už v minulom článku sme napísali, že The Hollow Child je o tínedžerke Samanthe, ktorú si neustále pohadzuje jedna náhradná rodina za druhou. Inak to nebude ani v tom emocionálne najturbulentnejšom období jej mladého života.

„Samantha sa ocitne znovu v novej náhradnej a usporiadanej rodine. Ako dievča na ceste k dospelosti to už nevníma tak tragicky, skôr u nej prevládajú pocity rezignácie a ľahostajnosti. Predsa len, opäť je v úplne novom prostredí, v novej škole a musí si zvykať na cudzích ľudí, ktorí sa snažia tváriť tak, akoby ju poznali celý život. Okrem mladšej nevlastnej sestry Olivie sa okolo nej motá chlapec, ktorý urobí všetko, čo jej zazrie na očiach. Využíva ho však len na domáce úlohy. Okrem týchto nepríjemných otravností sa jej do života pripletie aj kamarátka, pri ktorej poprvýkrát nemá pocit, že nepatrí do tohto sveta. Preto na ceste zo školy cez nádherný les pošle svoju nevlastnú sestru Oliviu domov bez dozoru, aby sa mohla ísť nadýchať mladej slobody s novou kamoškou.

Olivia sa domov nevrátila,. Búrka paniky a strachu trvala presne tri dni, keď sa zázračne a bez jediného škrabanca či náznaku traumy vrátila Olivia domov. Všetko je v normále, život ide ďalej. Aspoň na prvý pohľad.

Paradoxne si práve Samantha začne všímať zmeny v správaní Olivie. Pôsobí ako z iného sveta, rozpráva pokojným a bezemočným hlasom. Z ničoho nič sa zvykne vo večerných hodinách objavovať nad Samanthinou posteľou. Najzvláštnejšou je však jej nová záľuba vo vypichovaní očí plyšovým medvedíkom. Niečo sa s ňou deje a nikto okrem nej si to nechce pripustiť.“

Vďaka Vertical Entertainment však teraz vieme, že v lese žijú zlomyseľné entity zvané The Hollow Ones, ktoré svojou hypnotickou folklórnou hudbou lákajú deti a následne ich nahradia.

O réžiu sa postaral Jeremy Lutter, pre ktorého ide o režisérsky celovečerný debut. Scenár napísal Ben Rollo. S J. Lutterom spolupracoval aj na úspešnom krátkom filme Gord’s Brother (2015). Vo filme si zahrali Jessica McLeod, Hannah Cheramy, John Emmet Tracy, Jana Mitsoula, Genevieve Buechner, Connor Stanhope a Johannah Newmarch.

Ako sme už spomínali, film príde do amerických kín 18.05.2018 vďaka Vertical Entertainment.

Nakoľko druhý oficiálny trailer vyšiel na webe iTunes od Apple, sme nútení použiť neoficiálny zdroj. Ak sa vám video nezobrazí, kontaktujte nás.

Trailer (titulok je nesprávny, naozaj ide o druhý trailer):

Zábery z filmu:

Plagát: