Preskočiť na obsah

Pakistanský horor Pari chce odštartovať novú éru hororu

Pakistan chce odštartovať prvú éru hororov.

V Horormagórii sa snažíme prezentovať filmy aj z iných produkcií, nielen z tých bohatejších a pre nás bližších napr. US a UK. Ázia je u nás spomínaná pomerne často, či už ide o Indiu, Čínu alebo Japonsko. Ázia je však obrovská a sama o sebe aj veľmi širokým pojmom. Dnes sa pozrieme na Pakistan resp. Pakistanskú islamskú republiku.

Pakistan je vrámci kinematografie domovom drám a romantických komédií, horor ako žáner v tejto krajine jednoducho nemal a stále nemá históriu. Pochopiteľne, hororové filmy z pakistanskej produkcie existujú, viď. Siyaahand alebo Aksbandh. Nedokázali však zanechať väčšiu stopu a divákov príliš nenadchli. „Západná“ tvorba sa k obyvateľov vie dostať, preto aj nároky na domácu tvorbu stúpli na úroveň, ku ktorej sa je ťažšie priblížiť.

Režisér Syed Atif Ali si však myslí, že jeho film s názvom Pari nesie odpoveď na nezodpovedanú hororovú otázku svojej domoviny. Ali je inšpirovaný tvorbou Stephena Kinga a Islamom. Zo svojich detských čas si spomína na modlitby, ktoré ho mali ako dieťa ochrániť pred zlými silami v dome. Napadlo mu využiť tento náboženský aspekt vo svojom filme a zlým silám ponechať slobodu. Pre pakistanský portál The Express Tribune spomenul aj to, že film bude mať silnejší príbeh oproti predošlej hororovej tvorbe a bude sa spoliehať na napätie a budovanie strachu, než na ľakačky, na ktorých zvykne stavať pakistanský horor.

Samotný film Pari je o zamilovanej dvojici a ich dcére. Spoločne sa presťahujú do nového domu, len aby sa všetci traja dozvedeli o tom, že dom v sebe skrýva hrôzostrašné sily; desivú entitu Mehwish a niekoho s menom Pari. Nevinná dcéra padne do náručia hravých síl, no dôvod pre aktivitu hororu v dome je hlbší, než sa na prvý pohľad zdá.

Za filmom stojí Syed Atif Ali a so scenárom mu pomohol Muhammad Ahsan. V Pari si zahrali Qavi khan, Khushi Maheen, Rasheed Naz, Saleem Miraj, Azekah Daniel, Junaid Akhter a Faiq Asim.

Pari je prvý pakistanský horor, ktorý sa dočká medzinárodnej distribúcie. Je z distribúcie MIG Media Company a Screenshots Productions. Vydanie filmu je naplánované na 2. február tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: