Duch, maskovaný vrah a temné tajomstvá v hlavných úlohách v horore Dementia 13

Dementia 13 a zmŕtvychvstanie kultu.

Francis Ford Coppola je vo filmovej brandži pojem. Ak vám to meno predsa len nič nehovorí, určite vás prebudia filmy The Godfather (1972), The Godfather Part II (1974), The Godfather Part III (1990), The Great Gatsby (1974), The Outsiders (1983), Bram Stoker’s Dracula (1992), či The Rainmaker (1997).

Predtým, než sa z neho stal ikonický režisér, scenárista a producent, dostal v roku 1963 od producenta Rogera Cormana možnosť napísať a zrežírovať vlastný nízkonákladový horor. Silno inšpirovaný Psychom, napísal koncept scenára za jednu noc. Cormanovi sa páčilo, čo čítal a odobril mu produkciu. Coppola mal k dispozícii 40 000 USD a kreatívnu slobodu. Svoj prvý skutočný režisérsky debut z vlastného scenára nazval Dementia 13 a natočil ho za 9 dní.

Cormanovi však viaceré finálne scény neboli po chuti a po hádke s Coppolom sa rozhodol využiť služby Jacka Hilla, ktorý viaceré pasáže natočil po svojom. Nič to však nezmenilo na tom, že Dementia 13 bola míľnikom v jeho kariére a svojou surovosťou a temnou atmosférou sa z nej stal kult medzi hororovými fanúšikmi.

Vieme, že film je starý cez 50 rokov, no keďže stavia na mysterióznosti a zvratoch, neideme pre istotu prezrádzať, o čom film v skutočnosti je. No povedzme, že sa týka podvodu so závetom, hrou s duchom, mŕtvej dcéry, vraha so sekerou a niekoľkých desivých rodinných tajomstiev. Ak sa vám páči, čo čítate, možno vás poteší, že prichádza modernizovaná prerábka tohto filmu.

Remake hororu Dementia 13 je od režiséra Richarda LeMaya (Whirlwind, Naked As We Came). Scenár napísali Dan DeFilippo a Justin Smith, producent hororov The Monkey’s Paw (2013), The Boy (2016), či SiREN (2016) a stvárnili ho Julia Campanelli, Ana Isabelle, Marianne Noscheze, Channing Pickett a Christian Ryan.

Dementia 13 z produkcie Pipeline Entertainment vyjde vďaka distribúcii spoločnosti Chiller Films 10. októbra tohto roku na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: