Taliansky zombie horor The End? spraví z výťahu to najbezpečnejšie miesto v krajine

Taliansky zombie horor The End? prináša samé nemŕtve dobroty.

Viete si vôbec predstaviť, že by zrazu nastala zombie apokalypsa? Možno nie práve teraz, nakoľko čítate tento text a nachádzate sa v relatívnom bezpečí (pravdepodobne). No skúste si predstaviť, že je pondelok, približne 14:30, keď sa pomocou mimoriadneho rozhlasového vysielania a sirén dozviete, že vašu existenciu ohrozujú ľudia nakazení zombie vírusom. Keďže sú prázdniny, možno by ste boli na kúpalisku, na zmrzline, či venčiť psa. Pri najhoršom by ste boli v práci. Tak či onak, vaša šanca na prežitie by bola naozaj mizivá.

Claudio Verona je mladý a dravý biznismen, ktorý nehľadí na ostatných a životné uspokojenie vidí vo svojej kariére a financiách, ktoré mu jeho práca prináša. Zatiaľčo vy by ste lízali svoju poslednú zmrzlinu, Claudio sa ponáhľal za svojim klientom a zasekol sa vo výťahu. To je hrozná udalosť, hlavne, ak sa človek ponáhľa a vzdialený cieľ predstavuje jeho živobytie.

No Claudio má šťastie v nešťastí. Vonku náhle explodoval vírus, ktorý robí z ľudí agresívnych zombíkov a zatiaľčo sa z ostatných stali odporne vyzerajúce ukričané monštrá bez možnosti návratu do svojej „kože“, on sa ocitol asi na najbezpečnejšom mieste v krajine- vo výťahu. Zombie obyvatelia sa však nemienia vzdať bez boja a svojho ľudského a čerstvého Claudia sa budú snažiť dostať za každých okolností.

Za týmto talianskym hororom The End? (v originále In un giorno la fine) stojí Daniele Misischia (Inside, 2011) so scenáristickou pomocou od Cristiana Ciccotiho, ktorý s ním spolupracoval aj na spomenutom horore Inside (2011).

Vo filme si zahrali Alessandro Roja, Euridice Axen, Claudio Camilli, Benedetta Cimatti a Bianca Friscelli.

The End? z produkcie Manetti Bros a Carla Macchitellu bude mať premiéru 27. augusta v Londýne na filmovom festivale FrightFest.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: