Pozor na muža v zajačom kostýme

Bunnyman mieri do finále.

Bunny Man (Zajačí Muž) je súčasťou viacerých desivých legiend, ktoré popisujú muža v zajačom obleku a so sekerou v ruke. Čo možno na prvé počutie znie ako príliš absurdná strašidelná historka, sa zakladá na realite. Síce len trošku, ale predsa len.

Prvé spozorovanie Bunny Mana sa udialo 22. októbra v roku 1970, keď zamilovaný pár odparkoval svoje auto do poľa vedľa cesty, údajne za účelom návštevy strýka. Ako sedeli v aute so zapnutým motorom, za zadným oknom spozorovali pohyb, po ktorom nasledovalo rozbitie okna spolujazdca. Šoférom bol kadet Robert Bennet, takže mu nerobilo problém rýchlo zareagovať. V aute si neskôr našli sekeru a podľa výpovede neznámy muž na nich kričal „Ste na súkromnom pozemku…“ Robert Bennet uviedol, že muž mal na hlave zajačie uši. Jeho partnerka si tým istá nebola, podľa nej mal na sebe špicatú čiapku zahaľujúcu tvár, podobnú tým, ktoré nosili členovia KKK.

Druhé nahlásenie Bunny Mana prišlo len o sedem dní neskôr, keď pracovník súkromnej bezpečnostnej služby Paul Phillips pristúpil k mladému mužovi v zajačom kostýme, ktorý stal pred nedokončeným domom so sekerou v ruke a ťal do stĺpov na verande. Údajne kričal o nezákonnom vstupe na súkromný majetok.

Oba incidenty sa udiali v rovnakej lokalite pri Guinea Road vo Falifax County, Virginia.

I napriek tomu, že v tej dobe internet neexistoval, nebránilo to šíreniu rôznych legiend od vrahov až po duchov. Od týchto incidentov polícia vo Falifax County zaznamenala viac než 50 hlásení Bunny Mana. Vyšetrovanie legitímnych incidentov sa skončilo neúspešne pre nedostatok dôkazov.

Legendu Bunny Mana oživil Timothy C. Forbes v neskorších 90. rokoch. Na webe uverejnil príbeh o nehode autobusu pri preprave väzňov v roku 1904 taktiež vo Falifax County vo Virginii. Šialeného väzňa Douglasa J. Grifona sa nepodarilo nájsť a obyvatelia Falifaxu začali na svojich pozemkoch a na stromoch nachádzať zajacov stiahnutých z kože. Grifon podľa záznamov zavraždil svoju rodinu a deti počas Veľkej noci.

Po jeho drastickej smrti po zrážke s vlakom sa údajne vracia jeho duch do Falifaxu, kde je možné vidieť zajačie mŕtvoly zdobiace pozemky miestnych obyvateľov.

Tieto legendy inšpirovali aj hororovú trilógiu, ktorá pozostáva z častí Bunnyman (2011), Bunnyman 2 (2014) a Bunnyman Vengeance (2017). Príbeh všetkých troch filmov sa dotýka muža v zajačom kostýme, ktorý v sebe skrýva dušu besného zvieraťa s túžbou po ľudskej krvi. V treťom a poslednom filme sa Bunnyman vracia domov k svojej rodine, ktorá prevádzkuje atrakciu fungujúcu ako strašidelný dom. Bunnyman však nedokáže zabrániť svojim násilným chúťkam a rodina veľmi rýchlo zabudne na svoju ľudskosť, keď sa začnú obracať jeden proti druhému, čo vyústi do krvilačného masakru, do ktorej sa zapletie celý zajačí kult.

Za celou trilógiou stojí scenáristicky i režisérsky Carl Lindbergh (Shadows of the Dead, 2004). Vo filme si zahrali Diana Prince, Debby Gerber a Marshal Hilton.

Bunnyman Vengeance z produkcie ANOC Productions vyjde na digitálnych platformách 20. októbra a na DVD/BD 21. novembra vďaka distribučnej spoločnosti Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: