Vizionársky horor s Jennifer Lawrence v kinách na Slovensku a v Česku

Horor mother! bude aj u nás!

Darren Aronofsky je známy takmer každému filmovému fanúšikovi, a to hlavne snímkami Requiem za sen (Requiem for a Dream, 2000) a Čierna labuť (Black Swan, 2010). Tentokrát si pre divákov pripravil zdrvujúci mysteriózny horor s názvom mother! Ten do slovenských a českých kín prinesie distribučná spoločnosť CinemArt 19. októbra pod názvom matka!

Film si vyslúžil chválu pre silné témy symbolizmu a celkový umelecký pôžitok. Peter Travers z Rolling Stones označil film za „prácu vizionára“ a napríklad aj Peter Bradshaw z The Guardian počastoval horor prívlastkom „fantazmagorický…“

Príbeh sleduje zamilovaný pár- spisovateľa a jeho múzu, ktorý je na pohľad príkladným stelesnením stability, porozumenia a nikdy neumierajúcej lásky. Žijú spolu v nádhernom dome, kde ich vzhľadom na polohu nemá veľmi kto vyrušovať.

Táto prenádherná etapa pokoja sa začne pomaličky rúcať po slede záhadných udalostí. Zamilovaná žena, ktorú hrá Jennifer Lawrence, nájde na koberci krv. Jej manžel (Javier Bardem) pozve do domu úplne cudzieho staršieho pána, ktorý náhodne zaklopal na dvere. Ani nie o pár dní príde aj jeho pani manželka a dom sa začne plniť cudzími ľudskými siluetami. Múza svojmu umelcovi so spisovateľským blokom oznámi, že je tehotná, čo do budúceho otca vleje motiváciu na dokončenie svojho diela. Nie však nadlho.

Čas plynie, situácia v dome je čoraz menej prehľadná a neznámi ľudia dom napĺňajú do prasknutia.

To však nie je to najhoršie. Budúca matka na pokraji bláznovstva začne trpieť paranojou a halucináciami. Má podozrenie o spiknutí s nadprirodzeným tónom a pevne verí tomu, že je pripravovanou obeťou na akýsi neznámy rituál.

Vo filme si zahrali Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domnhall Gleeson, Ed Harris a Kristen Wiig.

Horor mother! z produkcie Protozoa Pictures vyšiel 15. septembra v USA a u nás vyjde 19. októbra 2017.

Premiéra na Slovensku: 19. október 2017

Premiéra v Česku: 19. október 2017

Prístupnosť: od 18 rokov

Trailer:

Zábery z filmu: