Potvrdené: Film The Strangers 2 naozaj bude

Po rokoch čakania, niekoľkých sľubov a desiatkach litrov sĺz hororových fanúšikov sa sen stáva skutočnosťou.

The Strangers (2008) od Bryana Bertina bol obrovským hororovým hitom a znovuzrodeným home invasion subžánru. Mladý pár užívajúci si idylku v odľahlom dovolenkovom dome zostal nepríjemne zaskočený terorizujúcim útokom troch zamaskovaných (?) a neznámych útočníkov. Elementy teroru, napätia a záhadnosti spravili z The Strangers film pri ktorom si divák dohrýzol nechty na nohách a vyjedol popcorn celému prednému radu. Niet sa preto čudovať tomu, že od roku 2008 až doteraz si pravidelne fanúšikovia pýtali pokračovanie.

Za ten čas si fanúšikovia užili niekoľko iskier nádeje, naposledy minulý rok, kedy sa šuškalo o tom, že pokračovanie vyjde druhého decembra. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Naopak, len minulý týždeň prišla smutná správa, že mediálna spoločnosť Relativity Media je opäť vo finančných problémoch a The Strangers 2 má stopku.

Dnes sa však znovu všetko mení. Produkčná spoločnosť Bloom si zobrala The Strangers 2 pod svoje krídla. Režisérom bude Johannes Roberts (The Other Side Of The Door, Storage 24, F). Roberts však bude pracovať z originálneho scenára, ktorý napísal Bryan Bertino spolu s hororovým veteránom Benom Ketaiom (The Forest, 30 Days Of Night: Dark Days). Natáčanie sa začne v lete a tento marec „výprava“ cestuje do Berlína hľadať financovanie projektu.

V pokračovaní The Strangers budeme sledovať rodinu na ceste za dobrodružstvom, ktorú však nečakané okolnosti donútia spraviť si pauzu v jednom parku určenom pre mobilné domy. Po výpadku prúdu sa rozhodnú stráviť zvyšok noci v požičanom obytnom prívese. Ani však netušia, ako rýchlo sa ich rodinný výlet zmení na nikdy nekončiaci teror.