Preskočiť na obsah

Niekto vás sleduje…

14 kamier nestačí.

Pozorovanie niekoho života je súčasťou doby sociálnych sietí. Dávať kúsky svojho života na striebornom podnose takmer hocikomu nie je inherentne hrôzostrašné a zlé. Používateľ si určí, čo ukáže a „follower“ to s radosťou skonzumuje. Vďaka tomu si aj obyčajný pozorovateľ môže vytvoriť vlastnú ilúziu o tom, že dotyčnú osobu pozná či s ňou má dokonca osobný vzťah. No čo ak by sa neznámy „follower“ stal súčasťou vašej existencie bez vášho vedomia, povolenia a bez jedinej bariéry?

S takouto úchylnou premisou sa zahrával film 13 Cameras (Slumlord) z roku 2015. Domovník Gerald mal vlastný kamerový systém a v nadšenom stave sledoval detaily životov nič netušiacich mladomanželov. Keďže v dnešnom svete letia prerábky a pokračovania, tento rok nás čaká jedna kamera navyše.

V horore 14 Cameras sa opäť stretneme so slizkým Geraldom. Tentokrát však do sveta vypustil inzerát ponúkajúci veľmi výhodný prenájom dovolenkového domu. V inzeráte sa vydával za sympatickú blondínku, takže ponuky sa len tak hrnuli. No ujo na druhej strane čakal na tých správnych zákazníkov…

Nimi sa stala päťčlenná rodina. Udržiavaná matka, dve nádherné dcéry a dobre vyzerajúci syn? Jackpot! Oželie podpriemerného otca! Navyše si dom prenajali na svoju letnú dovolenku, pán v okuliaroch nemohol byť viac nadšený. No bola by škoda si nechať tento poklad pre seba. Úchyl Gerald si k svojmu celodennému vysielanú pozve anonymov z internetu. 14 kamier na tých správnych miestach zaručuje ten najautentickejší zážitok. Bohužiaľ, slizký kameraman si zase neustráži svoje pudy a túžbu čuchať spodné prádlo… a to mu spôsobí problémy.

Scenár k 14 Cameras napísal Victor Zarcoff, režisér a scenárista prvého filmu. O réžiu pokračovania sa postarali Seth Fuller a Scott Hussion. Vo filme si zahrali Amber Midthunder, Tait Fletcher, Lora Martinez-Cunningham, Sharon Anne Henderson, Chelsea Edmundson, Brianne Moncrief, Brytnee Ratledge a Neville Archambault.

14 Cameras je z produkcie 30 Bones Cinema, Hood River Entertainment a vyjde 27.07.2018 cez Gravitas Ventures.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: