Paranormálne peklo v horore Siccin 6

Návrat temných síl.

Turecká hororová séria Siccin vo svojej domácej krajine trhá rekordy po každom zvyčajne letnom vydaní od roku 2014. A niet sa čomu čudovať, režisér Alper Mestçi dokázal zmiešať západný horor s tým východným a vytvoriť tým mnoho nezabudnuteľných scén, za ktoré by sa nehanbili ani v Hollywoode.

V poradí šiesta a zároveň posledná časť si pre fanúšikov pripravila pekelné finále, čomu nasvedčuje hororovými zjavmi zaplnený trailer. Práve kvalita produkcie a dôraz na vizuál sú elementy, ktorými sa séria Siccin vyznačuje. Príbehy idú mierne do úzadia a sú primárne plné proroctiev a myšlienok o boji dobra so zlom.

V prípade Siccin 6 je príbeh o Yaşarovi, ktorému osud nadelil riadnu dávku smútku a bizarností. Má plnú hlavu starostí s dedičstvom svojho otca po jeho neočakávanej smrti. Problémy s dedičstvom mu spôsobuje nevlastná matka. Do toho sa navyše zaplietla aj nevlastná sestra Canan, ktorá si pred Yaşarom vyliala srdce s vyznaním zakázanej lásky. No a aby toho nebolo málo, jeho dcéra Efsun sa ocitne v pazúroch temných síl blúdiacich ich rodinným domom.

Všetko začne naberať rýchly a hrôzostrašný spád po tom, čo ho vzdelaný učenec Orhan upozorní na blížiaci sa boj s nočnými morami.

Siccin 6 zrežíroval a napísal Alper Mestçi. Vo filme si zahrali Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Teke, Sibel Aytan, Hüseyin Taş, Gönül Ürer, Deniz Kiziroğlu, Cemre Kiziroğlu, Ergin Kılıkçıer a Kurtuluş Şakirağaoğlu.

Film je z produkcie Tüzüm a v tureckých kinách vyjde 09.08.2019 cez TME Films. Siccin 6 by mal vyjsť vo zvyšku Európy 05.09.2019, bližšie informácie o distribúcii však ešte nie sú známe.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: