Paranormálny teror inšpirovaný skutočnými udalosťami v horore The Child Remains

Zakopané detské osudy.

The Butterbox Babies je názov desivého odhalenia udalostí, ktoré prebiehali od konca 20. rokov až po 40. roky 20. storočia. V Západnom Chesteri v kanadskej provincii Nové Škótsko totiž operovala pôrodnica The Ideal Maternity Home, ktorá zároveň slúžila ako opatrovateľské centrum pre mamičky. The Ideal Maternity Home riadili manželia William a Lila Young.

Toto zariadenie však neslúžilo na dobrotivé účely. V prvom rade išlo o biznis. Legálna adopcia bola veľmi oklieštená a nábožensky diskriminačná. Napríklad, mnohé židovské páry boli automaticky odmietané a nezostávalo im nič iné, než sa poobzerať na čiernom trhu. V týchto nešťastných rokoch Druhej svetovej vojny a Veľkej hospodárskej krízy boli mnohé ženy tehotné a bez manželov, čím sa spoločensky opovrhovalo. Hlavne počas vojny sa námorníci a predajcovia zastavili na pár dní, týždňov a za sebou zanechali svoje krátkodobé známosti s plodmi lásky pod srdcom. Veľký dopyt po deťoch a stovky matiek bez manželov vytvorili biznis plán, na ktorom Youngovci profitovali. Nechcené deti sa predávali aj za 10 tisíc kanadských dolárov. Matky navyše za zdravotné a opatrovateľské služby museli platiť. Keďže takmer všetky z nich boli na hranici chudoby, manželia ich využívali ako pracovnú silu.

Hrozný fakt je však ten, že choré, postihnuté či bábätká „nesprávnej“ farby pleti končili na zozname smrti. Pracovníci ich kŕmili nevýživnou stravou pozostávajúcou z vody a melasy. Po pár týždňoch utrpenia ich jednoducho vložili do malých drevených škatúľ, ktoré boli určené na prepravu potravín a hlavne mliečnych produktov. Následne ich pochovávali na pozemku za budovou, na miestnom cintoríne, prípadne ich spálili v peci alebo vložili do náručia mora. Odhaduje sa, že v priestoroch budovy zahynulo viac než 600 novorodencov, ktorých osud spečatila „nepredajnosť“.

V roku 1991 vyšla kniha Butterbox Babies od Bette L. Cahill a tento román bol o štyri roky neskôr adaptovaný ako film s rovnomenným názvom.

Režisér a scenárista Michael Melski sa týmito udalosťami inšpiroval a pre fanúšikov hororu si pripravil paranormálny film The Child Remains, ktorý sa podľa jeho vlastných slov sústredí na príbeh a napätie. Lacné ľakačky tak očakávať nemusíte.

Samotný príbeh filmu je o dvojici v očakávaní, ktorá sa ubytuje v odľahlom penzióne s historickým nádychom. Keď však zistia, že nimi zvolený penzión bol v minulosti pôrodnicou ovenčenou hrozivými udalosťami, ich pobyt sa rázne zmení. Minulosť budovy ich ťahá k sebe, pravda vychádza najavo a ľudia riadiaci penzión tiež nemajú najčistejšie úmysly.

Film The Child Remains je z produkcie Malefic Films a zahrali si v ňom Suzanne Clément (Mommy), Allan Hawco (Frontier), Shelley Thompson (Labyrinth) a Geza Kovacs (Scanners, The Dead Zone). Film má značný retro nádych a na festivaloch nazbieral 14 cien a 23 nominácií.

The Child Remains vyjde v kanadských kinách 27. apríla.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: