Preskočiť na obsah

Niečo sa skrýva pod vašou posteľou

Horor Terrified vás skutočne vydesí.

Už sa vám niekedy stalo, že ste sa po relatívne náročnom dni odhodlali dať si sprchu a pri umývaní vlasov so zavretými očami ste sa nevedeli zbaviť pocitu, že vás niekto sleduje? A čo ten moment, keď ste sa snažili zaspať s mobilom v ruke a absolútne ticho v domácnosti prerušili drevené podlahy, či zvuk pripomínajúci dupot ťažkých nôh? A to nechceme spomínať ten upriamený pohľad do okna, lebo vám tiene až podozrivo perfektne pripomínajú ľudskú bytosť. Samozrejme, všetko sa dá racionálne vysvetliť a strach samotný dokáže pretvoriť čokoľvek nevinné na podobu démonického diela. No čo ak… čo ak predsa len nejde o hru vašej mysle?

V jednej mestskej časti Buenos Aires sa začnú diať ešte desivejšie udalosti. Jedna pani je presvedčená o tom, že v kúpeľni počuje hlasy, ktoré sa jej vyhrážajú smrťou. Jej manžel počuje tupý monotónny buchot u susedov, ktorý sa postupne presťahuje k ním domov. Jeden pán cez okno v dome svojho suseda vídava vysokú bledú bytosť, ktorá tam rozhodne nebýva. To sú však len maličkosti. Dlhodobo zosnulí ľudia sa začali vracať do svojich bydlísk a iní pre zmenu začali miznúť za záhadných okolností. A to nespomíname vraždy údajne spáchané neviditeľnou silou.

Jeden z týchto paranormálnych úkazov zažije aj miestny policajný komisár Maza, ktorý má veľmi blízko k dôchodku. Okamžite zavolá svojmu dobrému priateľovi, ktorý sa venuje veciam paranormálnym. Na tieto javy sa tak nakoniec rozhodne pozrieť trojica paranormálnych vyšetrovateľov – Albreck, Jansen a Rosentok. Každý z nich má inú metódu vyšetrovania. Všetky ich desivé nadprirodzené skúsenosti počas tejto misie majú odlišnú formu, no v konečnom dôsledku stoja všetci traja voči jednej mohutnej démonickej sile. Prečo sa to deje vo veľkom a naraz? Čo stojí za touto paranormálnou katastrofou?

Za filmom Terrified (Aterrados) stojí režisér a scenárista Demián Rugna, ktorý má s hororovým žánrom skúsenosti vďaka filmom ako Death Knows Your Name (2007) či Lo Siniestro (2009). Vo filme si zahrali Maxi Ghione, Norberto Amadeo Gonzalo a Elvira Onetto.

Film Terrified (Aterrados) z produkcie Machaco Films sa naposledy objavil na filmovom festivale Morbido Film Festival, ktorý sa začal 26. 10 tohto roku.

Teaser trailer:

Zábery z filmu: