Deti terorizujúci démon v horore Devil’s Whisper

Posadnutie démonom v horore Devil’s Whisper.

Hororových filmov o démonických posadnutiach nie je nikdy dosť. Devil’s Whisper s latinskou príchuťou však sľubuje omnoho viac, než len tradičnú záležitosť, na ktorú si divák po 24 hodinách ani len nespomenie.

Alejandro Duran je tínedžer pochádzajúci z rodiny s latinsko-americkými koreňmi. Ako to zvyčajne býva, v rodine prúdi silný dôraz na katolícku vieru, čoho dôkazom je aj sen mladého Alejandra, ktorý sa chce stať kňazom. Silu svojej viery však bude nútený otestovať už v jeho krehkom veku začínajúcej dospelosti, keď krátko po nasťahovaní sa do nového domu nájde v jeho priestoroch starožitnú drevenú krabičku. Keďže jeho starý otec bol tesár, rodičia mu vysvetlia, že to muselo jednoznačne patriť jemu.

Alejandrova zvedavosť o obsahu krabičky presvedčí aj jeho otca, ktorý využije všetky v dome dostupné nástroje na otvorenie nezlomného objektu. Z malej drevenej starožitnosti vypadne drobný krížik, no otvorením krabice sa zo sveta démonov vyslobodí zlovestný duch, ktorý Alejandrovi zmení život.

Tento odveký démon miluje terorizovať deti a ich blízkych, preto bude pre Alejandra veľmi dôležité odolať negatívnej sile a vyhrať nad entitou, ktorá sa mu rozhodla zničiť život a rozbiť všetko, čo mu je vzácne.

Ako sme spomínali v úvode, Devil’s Whisper nie je ďalším klasickým filmom z possession subžánru. Pod svojim paranormálnym povrchom skrýva skutočný horor v podobe boja s traumatickými zážitkami z detstva. Túto komplexne spracovanú tému si všimli aj na filmových festivaloch, odkiaľ si Devil’s Whisper so sebou zobral dokopy 6 cien a ďalších 5 nominácií.

Devil’s Whisper zrežíroval Adam Ripp (Gang Tapes, Hollywood Vice). Na scenári s ním pracovali Oliver Robins (Roomies, 29000 Wishes. 1 Regret) a Paul Todisco (One Day Like Rain). Vo filme si zahrali Luca Oriel, Tessie Santiago, Marcos Ferraez, Rick Ravanello, Luna Maya, Alison Fernandez, Jasper Polish, Coy Stewart, Justin Tinucci a Benjamin A. Hoyt.

Devil’s Whisper z produkcie MD Media a Vega, baby! vyjde 3. októbra na DVD a 14. novembra na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: