Staňte sa hračkou démona Nefasa v horore A Demon Within

Starý známy démon začne po rokoch opäť vyčíňať.

Possession subžáner resp. hororové filmy obsahujúce posadnutia patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce vo svete hororu. Nejde len o filmy, ale i o literatúru a len máloktorý tvorca sa rozhodne priniesť niečo nové. Formulka kričiacej dievčiny a padajúcej svätenej vody je jednoducho pre mnohých dostačujúca.

Naposledy sa o isté zvraty v possession subžánri snažili filmy Ava’s Possessions Od J. Gallanda a Demon od M. Wronu, no klasické posadnutia zostávajú kultúrou a diváckymi očakávaniami nedotknuté. Film A Demon Within sa taktiež nechystá zmeniť známe zaužívané, no údajne je inšpirovaný skutočnými udalosťami, tak poďme naňho.

Mestečko Crestwick je od 18. storočia domovom démona Nefasa, ktorý si pochutnáva na mladých dievčenských dušiach. Samozrejme, nachádzame sa v 21. storočí a s nami aj nekompletná mladá rodina, ktorá sa do mestečka presťahovala pre vidinu nového začiatku. Démoni a supernaturálne entity sú len legendy a mamine s dcérou nič nebráni v nasťahovaní sa do priestranného a cenovo výhodného domu.

Svetlý začiatok nového života a vidinu ešte svetlejších začiatkov pokropia čierne škvrny v momente, keď mladé dievča začne zažívať nočné mory. Pred presťahovaním nimi nikdy netrpela, no spolu s mamou boli ochotné zvaliť túto anomáliu na stres z nového prostredia. Situácia sa však len zhoršovala.

Nočné mory sa premenili na fyzické symptómy neznámej choroby a jej povaha začala zažívať naozaj bizarné turbulentné obdobie. O pomoc sa snažil skeptický miestny doktor, no aj ten si v správnu chvíľu uvedomil, že na toto medicína a veda stačiť nebudú. Tu pomôže jedine exorcizmus.

O réžiu a scenár sa postarala dvojica Ayush Banker a Justin LaReau. So scenárom dvojici pomohli Michelle Beyda-Scott a Helene Gonze. Vo filme si zahrali Charlene Amoia (How I Met Your Mother), Julia Larsen, Clint Hummel (The Quick and the Undead), Jeremy Miller, Patricia Ashley, Michael Ehlers, a Cole Crawford.

A Demon Within je z produkcie Zoe and Pebbles Productions a cez Blue Fox Entertainment vyjde 12. januára v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: