Oficiálny trailer ku Kingovej Temnej Veži sľubuje zážitok epických rozmerov

Oficiálny trailer k epickému filmu Temná Veža je tu.

Včera sme napísali článok o novej malej ochutnávke pred oficiálnym plnohodnotným trailerom, ktorý mal vyjsť dnes. A aj vyšiel.

Vďaka včerajšiemu článku si môžeme stručne povedať o čo išlo v románoch Stephena Kinga.

Romány S. Kinga čitateľom predstavili temného hrdinu Rolanda Deschaina z Gileadu, posledného z rádu pištoľníkov. Jeho prvotným motívom je dostať sa k Temnej veži, ktorá má doslovný, ale i metaforický význam. Tento motív sa naprieč knihami vyvíja a mení vďaka plánom energie osudu, ktorá sa v knihách volá Ka. Rolanda jeho púťou sprevádza skupina viacerých ľudí, ktorá si hovorí Ka-tet podľa viery, že sila Ka dokáže spájať ľudí s rovnakým osudom. Tento termín je Kingom využívaný aj v iných knihách, napríklad aj v románe To.

Temná veža je akousi osou okolo ktorej rotujú všetky paralelné svety, hovorí sa jej aj centrum stvorenia. Veža je pod útokom Rolandových úhlavných nepriateľov Muža v čiernom (Randall Flagg) a Karmínového kráľa, satanskej postavy, ktorá chce zvrhnúť vežu a pretvoriť svet na svoj obraz.

Stephen King považuje Temnú Vežu za svoj magnum opus, teda veľdielo a vrchol jeho autorskej tvorby. Temná Veža je zmesou viacerých žánrov, hlavne hororu, westernu, fantasy a sci-fi.

Trailer nám poodhalil o dosť viac. Do sveta pištoľníkov na dostane mladý Jake Chambers z nášho sveta, ktorého spirituálny otec je práve Roland Deschain. Jake je súčasťou druhej skupiny Ka-tet. Roland mu ozrejmí všetko okolo Temnej veže, ktorú sám Jake vídal vo svojich snoch. Spoločne sa vydajú za vežou s vierou zachrániť oba ich svety. To sa dá len porazením úhlavných nepriateľov, Karmínového kráľa a tajomného Muža v čiernom.

Trailer je plný odkazov na univerzum S. Kinga, akcie, tajomnosti a hororového stvárnenia nepriateľov pištoľníka.

Temná Veža to bude mať fanúšikov románov neskutočne náročné. Kingova románová séria sa totiž skladá z ôsmych častí, ktoré napísal naprieč rokmi 1982 až 2012, a film má byť priamou adaptáciou a rovnako aj ich voľným pokračovaním. No už teraz sa hovorí o tom, že má vzniknúť viacero filmov a seriálov.

Na scenári spoločne pracovali Nikolaj Arcel (Flaskepost fra P), Akiva Goldsman (Da Vinciho Kód, Som Legenda, Piata Vlna, Kruhy), Anders Thomas Jensen (Bosorkina Dcéra) a Jeff Pinkner (Nezvestní, Fringe, Piata Vlna). O réžiu sa postaral Nikolaj Arcel.

Vo filme si zahrali Matthew McConaughey, Idris Elba, Katheryn Winnick, Abbey Lee, Jackie Earle Haley, Nicholas Hamilton a iní.

Dátum vydania sa posunul z 28. júla na 4. august tohto roku. Temnú Vežu uvidíte aj v našich kinách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: