Preskočiť na obsah

Ochutnávka Kingovej Temnej Veže je predjedlom k hlavnému chodu

Temná Veža so svojou prvou ochutnávkou.

Len minulý týždeň sme písali o pripravovanej filmovej adaptácii novely Podpaľačka od Stephena Kinga a už tu máme ďalšiu novinku. Filmová adaptácia a zároveň pokračovanie románov zo série Temná Veža sa blíži k letnému vydaniu a tak tu máme prvú ochutnávku.

Pripomíname, že tento rok sa dočkáme filmovej adaptácie To (It), Geraldovej Hry (Gerald’s Game), seriálu podľa Hmly (The Mist) a na plné obrátky sa pracuje na seriáli zo sveta S. Kinga, Castle Rock.

Býva zvykom, že každé filmové spracovanie románu sprevádza obrovská vlna skepticizmu. Filmu To (It) sa podarilo divoké vlny takmer hraničiacej nenávisti utíšiť podareným trailerom. Teraz má pred sebou túto neľahkú úlohu aj Temná Veža od režiséra Nikolaja Arcela v ktorej si hlavné úlohy zahrali hollywoodske megahviezdy Matthew McConaughey a Idris Elba.

Temná Veža to bude mať neskutočne náročné. Kingova románová séria sa totiž skladá až z ôsmych častí, ktoré napísal naprieč rokmi 1982 až 2012, a film má byť priamou adaptáciou a rovnako aj ich pokračovaním. Na scenári spoločne pracovali Nikolaj Arcel (Flaskepost fra P), Akiva Goldsman (Da Vinciho Kód, Som Legenda, Piata Vlna, Kruhy), Anders Thomas Jensen (Bosorkina Dcéra) a Jeff Pinkner (Nezvestní, Fringe, Piata Vlna).

Romány S. Kinga čitateľom predstavili temného hrdinu Rolanda Deschaina z Gileadu, posledného z rádu pištoľníkov. Jeho prvotným motívom je dostať sa k Temnej veži, ktorá má doslovný, ale i metaforický význam v knihe. Tento motív sa naprieč knihami vyvíja a mení vďaka plánom energie osudu, ktorá sa v knihách volá Ka. Rolanda jeho púťou sprevádza skupina rôznych ľudí, ktorá si hovorí Ka-tet podľa viery, že sila Ka dokáže spájať ľudí s rovnakým osudom. Tento termín je Kingom využívaný aj v iných knihách, napríklad aj v románe To.

Temná veža je prakticky akousi osou okolo ktorej rotujú všetky paralelné svety, hovorí sa jej aj centrum stvorenia. Veža je pod útokom Rolandových úhlavných nepriateľov Muža v čiernom (Randall Flagg) a Karmínového kráľa, satanskej postavy, ktorá chce zvrhnúť vežu a pretvoriť svet na svoj obraz. Film má prebádať Rolandov motív dostať sa k Temnej veži a skúsiť tak zachrániť jeho umierajúci svet, ktorý zničili vojny.

Stephen King považuje Temnú Vežu za svoj magnum opus, teda veľdielo a vrchol jeho autorskej tvorby. Temná Veža je zmesou viacerých žánrov, hlavne hororu, westernu, fantasy a sci-fi.

Vo filme si zahrali Matthew McConaughey, Idris Elba, Katheryn Winnick, Abbey Lee, Jackie Earle Haley, Nicholas Hamilton a iní.

Temná Veža vyjde 28. júla aj v našich kinách.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

1 názor na “Ochutnávka Kingovej Temnej Veže je predjedlom k hlavnému chodu”

  1. Pingback: Oficiálny trailer ku Kingovej Temnej Veži sľubuje zážitok epických rozmerov - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.