Zodiac Killer sa prebudí z nečinnosti vo filme Awakening the Zodiac

Zodiac Killer v ďalšom filme.

Fascinácia sériovými vrahmi môže byť vnímaná ako zvláštny koníček, no s rešpektom k obetiam ide o subjekt zaujímavý nielen pre obyčajného jedinca milujúceho záhady, ale i pre odborníkov študujúcich kriminológiu, psychológiu, sociológiu, forenznú a inú vedu.

Jedným z najslávnejších sériových vrahov je práve Zodiac Killer, ktorý si dal svoju vražednú prezývku sám po tom, čo sa začal vo svojich slávnych listoch podpisovať logom hodiniek značky Zodiac.

Zodiac bol aktívny ku koncu šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov dvadsiateho storočia v oblasti Severnej Kalifornie. Preslávil sa zasielaním listov miestnej polícii a viacerým lokálnym novinovým plátkom. Spolu s nimi zasielal svoje požiadavky, myšlienky, plány do budúcna, fyzické dôkazy z miesta činu, ale aj rôzne hádanky a kryptogramy z ktorých je najznámejší ten údajne obsahujúci identitu Zodiaca. Dodnes sa ho nepodarilo rozlúsknuť.

Podľa očitých svedkov Zodiac nosil masku a odev pripomínajúci talár so symbolmi Zodiac. Údajne pôsobil ako sudca alebo kat. Zodiac vyhľadával hlavne mladé zamilované páry, no jeho modus operandi resp. spôsob vraždy sa líšil, čo vyústilo do mnohých teórii o tom, že možno išlo o viacerých vrahov. Zodiac vo svojom poslednom liste z 29. januára roku 1974 výsmevne napísal, že zavraždil až 37 obetí a že film Exorcizmus je najlepšia satirická komédia, akú kedy videl. Polícia však potvrdila len päť obetí vrážd. Ďalších päť obetí je doteraz nepotvrdených.

Zodiac sa svojou honbou za slávou, účelovým vyvolávaním strachu v spoločnosti a aurou tajomna stal vďačným subjektom popkultúry. Už v roku 1971 vyšiel film The Zodiac Killer, no najznámejším je asi film Zodiac od Davida Finchera z roku 2007.

Identita Zodiaca nie je doteraz známa a to i napriek viacerým podozrivým subjektom. Kníh o zaručených identitách vraha je príliš veľa a skoro každý rok sa na smrteľnej posteli niekto prizná svojmu kamarátovi, ktorý okamžite uteká na políciu.

V tomto roku však vyjde ďalší film oživujúci Zodiaca s názvom Awakening the Zodiac od Jonathana Wrighta. V ňom sa diváci stanú svedkami dvojice snažiacej sa nájsť Zodiaca. Šťastnou náhodou totiž natrafia na jeho amatérske nahrávky, ktorými zachytával svoje vraždy. Stále platná odmena 100 000 USD ich namotivuje natoľko, že sa vydajú po stopách Zodiaca úplne sami. Ani vo sne by im nenapadlo, že Zodiac naozaj stále žije a svoju povesť si rozhodne nenechá nikým pošpiniť.

Vo filme si zahrali okrem iných aj Shane West, Leslie Bibb a Matt Craven.

Awakening the Zodiac vyjde 9. júna.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:


Publikovaný

v

od

Značky:

Komentáre

Jedna odpoveď na na “Zodiac Killer sa prebudí z nečinnosti vo filme Awakening the Zodiac”

  1. […] sme písali o novom filme inšpirovaným sériovým vrahom Zodiacom, Awakening the Zodiac. Dnes sa pre zmenu […]