Nočná zmena v prázdnej nemocnici otestuje váš strach v horore ‚The Power‘

Po tme v nemocnici. Val čaká náročná šichta.

Po tme v nemocnici.

Píše sa január roku 1974 a Britániu onedlho čakajú plánované výpadky elektriny. Národný zväz baníkov jednohlasne hlasoval za štrajk po odmietnutí 16,5% zvýšenia platov a národ čakajú voľby, na koho strane vlastne sú. To je však ešte veľmi ďaleko. Ľudia sú už zvyknutí na pravidelné výpadky elektriny počas tzv. trojdňového týždňa a situácia v nielen elektrickom priemysle vyzerá biedne po situácii na Strednom východe.

Túto situáciu však musí riešiť rozpadajúca sa nemocnica s neslávnou ošetrovňou East London Royal Infirmary. Pred výpadkom elektriny boli ťažko chorí evakuovaní a presunutí do lepšie pripravených nemocníc. No niekto sa o pár zblúdilých duší musí postarať a táto nočná šichta padne na začínajúcu sestru Val.

Val bude na sestrami prezývanej temnej zmene takmer úplne sama. Prázdne lôžka, prázdne chodby, ticho a nekonečná tma. Teda, to by bola pre Val tá ideálnejšia realita. V nemocnici sa však nenachádza sama. Po chodbách blúdi zlomyseľná sila, skrývajúc desivé tajomstvo budovy. Val čaká boj so svojim strachom, s tieňmi minulosti a traumou, ktorej sa vyhýbala.

Film zrežírovala a napísala Corinna Faith. Zahrali si v ňom Rose Williams, Emma Rigby, Gbemisola Ikumelo, Clara Read, Charlie Carrick, Paul Anthony-Barber, Diveen Henry, Marley Chesham, Nuala McGowan a Shakira Rahman.

The Power je z produkcie Head Gear Films, Kreo Films, BFI, Metrol Technology, Stigma Films, Air Street Films a vyjde 8. apríla 2021 exkluzívne na Shudder.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *