Tehotenstvo v zovretí okultizmu v horore Bayi Gaib: Bayi Tumbal Bayi Mati

(Ne)šťastné tehotenstvo v horore Bayi Gaib: Bayi Tumbal Bayi Mati.

Snaženie sa o potomka je zrejme vzrušujúcou a zábavnou činnosťou, no keď prekročenie cieľovej čiary po niekoľkýkrát nie je ocenené trofejou, začína to byť trochu frustrujúce (10 bodov za metaforu, ďakujeme). Nejde vždy o jednoduchý proces a mnohé páry skúšajú otehotnieť aj niekoľko rokov. Iné spôsoby získania vytúženého dieťaťa prichádzajú do úvahy väčšinou až ako posledná možnosť.

Podobný problém mal aj zamilovaný pár Farah a Rafa. Obaja sa snažili o dieťa dlhé dva roky, kým ich prosby nakoniec boli aj vyslyšané a dom mohli začať pripravovať pre príchod dcéry alebo syna.

Od začiatku tehotenstva však začalo byť celkom očividné, že nejde o úplne bežný druhý stav. Jeho priebeh bol rýchly, neprirodzený, sprevádzaný supernaturálnymi udalosťami a nevysvetliteľnými halucináciami.

Po narodení dieťaťa sa čudesné situácie Farah a Rafovi neprestali vyhýbať, naopak, zosilneli a začali ovplyvňovať ľudí naokolo. Dianie po počatí malo okultný charakter a správanie novorodenca taktiež nebolo 100% kóšer. Keď sa okolo rodiny a blízkych začínala pohybovať mysteriózna smrť, Rafa a Farah vedeli, že musia zakročiť, aj keby to znamenalo obetu vlastného vysnívaného dieťaťa.

Kto je však za celú situáciu zodpovedný? Niekto sa musel zahrávať s okultizmom, čo ovplyvnilo tehotenstvo Farah. Bol to Rafa? Samotná Farah? Niekto z rodiny alebo Ronald, ktorý mal otvorený spor s Rafom?

Indonézsky horor Bayi Gaib: Bayi Tumbal Bayi Mati zrežíroval Rizal Mantovani a napísal Baskoro Adi Wuryanto. Zahrali si v ňom Rianti Cartwright, Ashraf Sinclair, Mario Lawalata, Fadika Royandi a ďalší.

Bayi Gaib: Bayi Tumbal Bayi Mati vznikol za spolupráce produkčných spoločností MD Pictures a Dee Company. V Indonézii vyjde 15. februára tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

One comment

Comments are closed.