Preskočiť na obsah

Prekliate sedadlo v ruskom horore Cursed Seat

Nie je kino ako kino.

V meste koluje desivá legenda o lokálnom kine. Údajne sa v ňom nachádza prekliate sedadlo, na ktoré ak sa posadíte, v najbližšie dni si vezme váš život. Nikto nepozná číslo sedadla a ani rad, v ktorom sa nachádza. Stačí tak hlúpa náhoda a osud máte spečatený. Nech by ste robili čokoľvek, tragédii sa nevyhnete. Kliatbu totiž dokáže zastaviť jedine smrť, a to tiež len do momentu, kým si na pohodlné sedadlo nesadne niekto ďalší.

Samozrejme, je to len legenda, ktorá robí z návštevy kina pri premietaní hororov o to lepší zážitok, no legendy nevznikajú len tak. Niečo musí ústne tradovanie naštartovať a v jeden týždeň v malom mestečku začnú aj skeptici veriť v hororovú kliatbu.

V osudový týždeň totiž zahynú tragickou a brutálnou smrťou dvaja študenti z tej istej školy. Obaja študenti krátko pred smrťou navštívili legendou poškvrnené kino. Vedenie školy to berie ako vyčíňanie vraha poľujúceho na študentov, takže riešením riaditeľa je nariadenie zákazu vychádzania z domu po skončení vyučovania.

Spolužiaci zosnulých sú však odhodlaní zistiť pravdu o tajomných úmrtiach. Je za tragédie skutočne zodpovedná kliatba? Ak áno, dá sa osud oklamať? Jedno je však isté, svojim odhodlaním medzi seba pozývajú smrť, a smrť sa nikdy dvakrát nepýta.

Ruský horor Cursed Seat (Проигранное место) je od talentovanej Nadezhdi Mikhalkovej, pre ktorú ide o celovečerný režisérsky debut. O scenár sa podelili bratia Oleg Presnyakov a Vladimir Presnyakov. Vo filme si zahrali Aleksey Dyakin, Nikita Elenev, Irina Martynenko, Anna Mikhalkova a ďalší.

Cursed Seat si odbije celosvetovú premiéru 15.08.2018 na Popcorn Frights Film Festivale.

Trailer vyšiel exkluzívne pre Dread Central:

Zábery z filmu:

Značky: