Preskočiť na obsah

Producenti Insidious a The Purge si pripravili nový seriál na Netflixe

Výlet do Indie.

Produkčná spoločnosť Blumhouse Productions (Paranormal Activity, Insidious, Sinister, The Purge, Oculus, Ouija, The Visit, Split, Get Out, Happy Death Day), Netflix, Ivanhoe Pictures a indickí Phantom Films spojili svoje kreatívne sily a vytvorili hororový seriál Ghoul. Pre Blumhouse išlo vôbec o prvú koprodukčnú skúsenosť pre indický trh. Naopak, Netflix sa snaží podmaniť si indický trh už dlhšie, naposledy so seriálom Sacred Games. V ňom si zahrala Radhika Apte, ktorá sa taktiež predstaví aj v Ghoul ako nekompromisná vojenská vyšetrovateľka Nida Rahim.

Seriál Ghoul čerpá z indického folklóru, no práve prítomnosť štúdia Blumhouse Productions mala za cieľ dosiahnuť vysoký potenciál obľúbenosti i u európskych a amerických divákov.

Samotný dej seriálu je o Nide Rahim, vyššie spomenutej vojenskej vyšetrovateľke, ktorá je príkladom národnej hrdosti a služby vlasti. Veď nakoniec na to doplatil i jej otec, ktorého poslušne nahlásila nadriadeným. Tentokrát ju však čaká výzva s menom Ali Saeed Al Yacoub. Nida je poverená úlohou vypočuť tohto neslávneho kriminálnika s tonami tajomstiev.

Saeed Al Yacoub však nie je tým, čím sa na prvý pohľad zdá byť. Uvedomí si to aj Nida, keď jej posmešne pripomenie jej otca. Saeed je démon, „ghoul“, ktorý si vie podmaniť slabé ľudské duše a vysať z nich tajomstvá i život samotný. Vojaci na odľahlej vojenskej základni si mysleli, že majú všetko pod kontrolou. No jedinú pravú moc má práve démonický Saeed.

Ghoul je od režiséra Patricka Grahama, ktorý má skúsenosti s indickým filmovým trhom vďaka televíznej snímke Phir Se (2011). Tri roky predtým však zrežíroval aj krátky horor Slaughterhouse.

Ghoul mal byť pôvodne celovečerný film, no v Netflixe sa nakoniec rozhodli príbeh adaptovať ako trojdielny seriál.

Všetky tri epizódy Ghoul vyjdu 24. augusta na Netflixe.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: