Ťažký psychologický horor The Crescent dostal nový trailer

Bolesť, samota a detstvo vo farbách.

Najdesivejšie javy nie sú duchovia, démoni, monštrá či sérioví vrahovia. Buď ne(?)existujú alebo šanca na stretnutie je celkovo minimálna. Horor je všetko to, čo je pre nás ľudí bežné – smrť blízkych, strata milovaných, ťažké ochorenia, tragické udalosti či neistota vlastnej budúcnosti. To človeka položí na kolená skôr ako démonická mníška.

Filmár a umelec Seth Smith sa rozhodol na neľahký ľudský osud pozrieť očami dvojročného chlapca Lowena, s ktorým sa jeho matka Beth odsťahovala na dom pri pláži Silver Crescent Beach. Beth sa sem so svojim synom presunula vrámci snahy o ozdravenie svojej duše. Jej milovaný manžel zahynul a na svoje trápenie i syna zostala úplne sama.

Už od oného tragického momentu so sebou niesla obrovskú ťarchu. Ako by predsa mohla dávať Lowenovi dar bezstarostného detstva a zároveň sa dokázať vysporiadať s vlastnou neutíchajúcou bolesťou? Okrem toho, Lowen ako dvojročný chlapec koncept smrti nechápe, no cíti zmeny. Nielen absenciu otca, ale i radosti svojej matky.

Beth vsadila na návrat k umeleckej činnosti mramorovania papiera, no ani tento pokus o únik z vlastnej reality nezožal jediný úspech. Jej srdce nič neopraví a dobiedzavosť miestnych naozaj ničomu nepomáha.

Svoj smútok sa pokúsila utopiť v slzách mora, našťastie neúspešne. Svedkom rozkladu duše svojej matky je však neustále Lowen. I keď drobný, svet okolo vníma citlivo. Vníma hororový svet vo farbách mramorovaného papiera a v tejto existencii je práve on ten, kto musí zachrániť svoju mamu. Musí ju zachrániť pred tajomnou silou mora.

The Crescent je od režiséra Setha Smitha a scenáristu Darcy Spidle. Vo filme si zahrali Andrew Gillis, Amy Trefry, Chik White a ďalší.

Horor The Crescent je z produkcie Cut/Off/Tail Productions a 10. augusta sa objaví vo vybraných kanadských kinách cez Raven Banner Releasing. Digitálne na VOD vyjde 4.septembra.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: