Vražedné umenie v supernaturálnom horore Lukisan Ratu Kidul

Vražedné umenie.

Z Indonézie prichádza správa o pripravovanom horore Lukisan Ratu Kidul od režisérky Ginantii Rona. Tak ako vo väčšine prípadov, aj tento počin vznikol za asistencie MD Pictures (Blue Water Films) a Dee Company. Navyše, ak vám po horore Velvet Buzzsaw chýbal vražedný svet umenia, Ginanti Rona vás svojou tvorbou rozhodne poteší.

Lukisan Ratu Kidul je o súrodencoch Dimasovi a Satriovi, ktorých otec Rusdi Soedibyo bol v 80. rokoch pomerne populárny maliar. Jeho smrť však sprevádzali desiatky otázok, na ktoré nepoznala odpoveď ani ich vlastná matka. A ak niekto odpovede poznal, z dobrého dôvodu ich nikdy nevyslovil. Preto záhadné dedičstvo domu na bratov pôsobilo ako znamenie, ktorého sa treba chopiť.

Dimas do domu dokonca pozval bývať aj svoju manželku Astrid a dcéru Sandru. Obe poveril prehľadaním každého kútu domu s cieľom nájdenia čohokoľvek, čo by mohlo poodkryť mysterióznu minulosť zosnulého otca. Túto misiu však Dimas i Satria rýchlo oľutovali. Astrid našla dôkazy o tom, že obaja bratia žili v dome ako deti. Oni si však nič nepamätajú. Akoby to nebolo málo, Satriu začne po nociach desiť zvláštna entita oblečená v dámskych šatách.

Paranormálne úkazy a negatívna energia v priestoroch dokonca presvedčili Dimasa k predaju domu. Jeden zberateľ mu ponúkal obrovské peniaze, nakoľko veril, že sa v dome nachádza legendárna maľba bohyne mora Nyi Roro Kidul.

A mal aj pravdu. Obraz našla drobná Sandra. Čo však nikto netušil je to, že entita žijúca v obraze prináša smolu, tragédiu a smrť. Odpovede na všetky rodinné otázky sa nachádzajú v dimenzii duchov.

Horor Lukisan Ratu Kidul zrežírovala Ginanti Rona a scenár napísal Husein M. Atmodjo. Vo filme si zahrali Ussy Sulistiawaty, Wafda Saifan, Teuku Zacky, Annisa Aurelia, Elsa Diandra, Naomi Paulinda, Egy Fedly, Wawan Wanisar a ďalší.

Film je z produkcie Dee Company, Blue Water Films (MD Pictures) a vyjde 04.04.2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: