Preskočiť na obsah

Horor Living Space v sebe ukrýva duchov minulosti

Austrálsky horor v Nemecku.

Hororové filmy s nacistickou tematikou zväčša spadajú do kategórie béčkových hororov. Predsa len, skutočný horor obdobia druhej svetovej vojny desivo zachytávajú historické drámy a surové vojnové filmy. Nami obľúbený žáner sa zväčša chytá okultizmu, zombíkov alebo vlkolakov.

Horor Living Space od Stevena Spiela využije nacizmus len ako vo vzduchu visiacu ideológiu a nie niečo pevne zakorenené v realite. Spiel si tak rozviazal svoju hororovú kreativitu bez toho, aby komicky zľahčoval teror druhej svetovej vojny.

Samotný príbeh znie viac klasicky. Zamilovaný pár Brad a Ashley sa vydal na romantický výlet do Nemecka. Ich najbližšou destináciou je slávny a nádherný zámok Neuschwanstein, ktorý počas druhovej vojny slúžil ako sklad cenností a nakradnutého umenia. Len šťastím si zachoval svoju krásu a historické poklady. V apríli v roku 1945 SS plánovala zámok vyhodiť do vzduchu, aby sa umelecké diela nedostali do nepriateľských rúk. K samotnému aktu teroru voči umeniu však našťastie nedošlo.

I keď táto oblasť okolo zámku Neuschwanstein kvôli svojej odľahlej polohe nebola nikdy pod silným vojnovým závejom, členovia NSDAP v nej mali značnú prítomnosť, a to aj spolu so svojimi rodinami.

Bradovi a Ashley sa počas ich cesty k zámku pokazí auto a pomoc sa rozhodnú vyhľadať v neďalekom dome. Keď doň vstúpia, objavia sa v úplne inom svete, v ktorom sa spája história, bolesť a desivá ideológia. Hlavne Ashley sa stane súčasťou supernaturálnych halucinácií, ktoré ju dovedú k bolestiam kedysi v dome žijúcej rodiny. I po smrti však domu panuje dôstojník SS a Ashley s Bradom tak prepadnú psychologickému teroru, ktorým sú steny domu nasiaknuté.

Film zrežíroval a napísal Steven Spiel. V Living Space si zahrali Andy McPhee, Georgia Chara, Jolene Anderson, Emma Leonard, Leigh Scully, Emma Burnside a Amela Ayris.

Living Space je z produkcie The Tru Dot Films a svoju svetovú premiéru si odbije 10. marca počas Monster Fest Traveling Road Show v Sydney v Cinema George Street.

Teaser trailer:

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: