Preskočiť na obsah

Roztečená smrť na horúcom asfalte vo filme Downrange

Horor Downrange načrtne možné nebezpečenstvo pri cestovaní autom.

Spomína si niekto na veľmi podarenú filmovú adaptáciu poviedky od hororovej legendy Cliva Barkera s názvom The Midnight Meat Train (2008)? A čo tak zábavný a rovnako krvavý horor No One Lives z roku 2012?

Skúsený režisér Ryûhei Kitamura jednoducho vie pracovať s hororovým žánrom a jeho najnovší projekt Downrange kĺbi jeho najväčšie kvality. Divák sa vo filme stretne so šesticou vysokoškolákov, ktorí sa odhodlali spríjemniť si voľný čas obrovským a dlhočizným výletom naprieč nádhernou krajinou. Spoločnosť im robia krásne scenérie, hudba a dobrá nálada. V tom krátkom úseku ich života nie je nič dokonalejšie, než pokojné jazdenie po dlhých cestách mimo zaľudnených miest.

Ako to každý už pozná, vždy keď ide všetko podľa predstáv, príde niečo, čo situáciu totálne zničí. V prípade veselých študentov ide o náhly defekt v strede málo frekventovanej cesty. V takom prípade väčšinou nezostáva nič iné, než vytiahnuť rezervu, dať sa do práce a o chvíľu pokračovať v ceste za dobrodružstvom.

Lenže v prípade šiestich kamarátov nešlo o náhodný defekt, ale presne mierenú guľku. Každý sa počas horúčav zabáva inak a neznámy strelec má dosť voľného času na to, aby cestujúcim spravil zo života peklo. Neznámy psychopatický útočník sa vyžíva v hre s vystrašenými budúcimi obeťami a ešte viac ho uspokojuje zvuk guľky derúcej sa naprieč mozgovou hmotou.

Ak niekomu nie je známa tvorba Ryûheia Kitamuru, radi vám pripomenieme, že sa môžete tešiť na tony napätia, dokonalý pocit izolácie a drastické scény.

Vo filme si zahrali Kelly Connaire, Stephanie Pearson, Rod Hernandez-Farella, Anthony Kirlew, Alexa Yeames a Jason Tobias. Downrange pomohol napísať Joey O’Bryan (Che Sau, 2012) a napínavý horor je z produkcie Genco, inc., RIM Entertainment a Eleven Arts.

Downrange sa ukáže na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte, ktorý bude prebiehať od 7.9 do 17.9. 2017. Vydanie na iných platformách sa očakáva až v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: