Preskočiť na obsah

Kingov „Doktor Spánok“ prichádza s novým trailerom

Na Kingovi sa nespí.

Zatiaľčo v kinách ešte stále beží finálna časť filmovej adaptácie Kingovho románu To s podtitulom Kapitola II, svet strieborného plátna sa pripravuje na ďalší film inšpirovaný univerzom Stephena Kinga.

Doktor Spánok je pokračovaním jedného z najznámejších hororových príbehov na svete. Fanúšikovia sa ho však dočkali až v roku 2013 po takmer 36 rokoch od prvého vydania románu “Žiarenie”. „Žiarenie“ spopulárnil režisér Stanley Kubrick so svojou legendárnou adaptáciou The Shining v roku 1980.

Ak vás „spánkový“ sequel minul a chcete si ho pred zazrením filmu najprv prečítať, pre istotu zatvorte kartu webového prehliadača a namierte si to do svojho obľúbeného kníhkupectva.

Vzrušujúcim faktom je však to , že o réžiu a scenár sa postaral súčasný majster hororu Mike Flanagan. Môžete ho poznať vďaka úspešnému minuloročnému seriálu The Haunting of Hill House či filmov ako Oculus a Before I Wake. S tvorbou S. Kinga však už má skúsenosti. V roku 2017 sa postaral o réžiu adaptácie románu Geraldova hra (Gerald’s Game).

Príbeh filmovej adaptácie sa odohráva 40 rokov po desivých udalostiach v hoteli Pekná vyhliadka. Dospelý Dan Torrance je nenapraviteľne poznačený traumou z detstva a pokoj nachádza v miestach, od ktorých by sa mal držať čo najďalej.

Tento vnútorný pokoj roztriešti tínedžerka Abra, ktorá inštinktívne cíti, že Dan oplýva rovnakým darom “žiarenia” tak ako ona. Snaží sa ho prehovoriť na pomoc v boji proti šialenej klobučníčke Rose a jej prívržencom – spolku Pravý uzol. Členovia tohto spolku sú dlhoveké entity živiace sa energiou “obdarovaných” ľudí ako Abra a Dan.

I keď sa Dan snažil ujsť pred svojou hororovou traumatickou minulosťou niekoľko desaťročí, vyzerá to tak, že sa jej bude musieť postaviť čelom a pomôcť Abre. Ktovie, možno toto bude ten koniec, po ktorom vždy túžil.

Ako sme spomenuli, film zrežíroval a scenár napísal talentovaný Mike Flanagan (The Haunting of Hill House, Gerald’s Game, Oculus, Before I Wake). Zahrali si v ňom Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind, Bruce Greenwood, Jocelin Donahue, Alex Essoe a Cliff Curtis.

Doktor Spánok (Doctor Sleep) je z produkcie Intrepid Pictures/Vertigo Entertainment Production a vyjde v slovenských kinách 07.11.2019 cez Continental Film. V Česku sa filmu dočkajú neskôr, a to 14.11.2019 cez Vertical Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: