Preskočiť na obsah

Horor Realms a živé nočné mory v Thajsku

Hororová lúpež vo filme Realms.

Oplatí sa vôbec banková lúpež? Banky majú limitované množstvo papieroviek za okienkami práve pre minimalizáciu strát v prípade prepadnutia a Lúpež po taliansky je len film. A teraz si položte tú istú otázku, no o banke v Thajsku. Vážne, načo?

Lúpež sama o sebe je jednoducho „geniálne“ hrozný nápad, no film Realms divákom ukáže, že i pomerne úspešná (?) banková lúpež môže skončiť v horšej destinácii, než sú mreže, nekvalitná strava a Markíza ako spoločenská aktivita pred večierkou.

Dvaja pôvodom americkí bankoví lúpežníci si totižto za svoju ďalšiu obeť vybrali banku nachádzajúcu sa v Bangkoku v Thajsku. Zázračným spôsobom sa tejto ťažko pracujúcej dvojici podarí zhrabnúť krásne šušťavé peniažky a spolu s nimi aj troch miestnych obyvateľov ako živé terče pre prípad núdze. Po akčnej sekvencii plnej vyskakujúcich nábojov a vybuchujúcich aut sa všetci vinní a nevinní ocitnú v neďalekom lese. Tam natrafia na budovu pripomínajúcu panské sídlo.

Táto priestranná a honosne pôsobiaca budova vyzerá byť ako skvelá skrýša pre náhle zbohatnutých cudzincov. No to netušia, že toto sídlo medzi svojimi stenami schováva desivé nočné mory a paranormálne entity, ktoré ich rýchlo presvedčia o tom, že kradnúť sa nemá. Nevinne pôsobiaci rukojemníci sa tak nechtiac ocitnú v paranormálnom pekle, ktoré i z nich vytiahne strach a posvieti si na ich hriechy a nepríjemné tajomstvá minulosti. To, čo sídli v budove totiž nerobí žiadne rozdiely a každému, kto prekročí prah dverí, s radosťou predstaví skutočnú podobu hororu.

Film Realms zrežíroval Daric Gates, zodpovedný za horor The Appearing z roku 2014. O scenár sa postaral Kevin Summerfield (Sleepy Hollow High, 2000). Vo filme si zahrali Ryan Kelley, hviezda seriálu Teen Wolf a Madison McKinley, Priya Suandokemai, Golf Pichaya Nitipaisankul či Air Phantila.

Realms je z produkcie Film Frame Productions a FiTA Studios. Film ešte nemá stanovený dátum vydania.

Thajský trailer:

Anglický trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: