Preskočiť na obsah

Necenzúrovaný trailer na remake Romerovej klasiky Day of the Dead

Ďalšia Romerova klasika v prerábke s názvom Day of the Dead: Bloodline.

Nie tak dávno sme písali o pripravovanom remaku zombie klasiky Night of the Living Dead s podtitulom Rebirth, a už tu máme nový necenzúrovaný trailer na prerábku v poradí tretieho filmu Day of the Dead z tzv. Mŕtvej série. Originál vyšiel v roku 1985 a dopĺňal Night of the Living Dead (1968) a Dawn of the Dead (1978).

George Romero sa snažil v filme vykresliť ľahko vzniknuteľnú katastrofu, spôsobenú nedostatočnou komunikáciou i v drobnej časti ľudskej spoločnosti. Ak si totiž spomínate, príbeh sleduje svet zamorený kanibalistickými zombíkmi a konflikt vedcov a vojakov. Testy možného návratu ľudskosti zombíkom vyústia do agresívneho vyvrcholenia nedôvery vo výskum a medzi samotnými preživšími. Práve bitka o moc v podzemných zariadeniach a bunkroch skončí tragédiou, ktorej sa dalo veľmi jednoducho predísť.

Po veľmi voľnej prerábke Day of the Dead z roku 2008 sa podarilo získať práva producentskej dvojici Christa Campbell a Lati Grobman, ktoré majú produkčnú spoločnosť Campbell Grobman Films. Obe mali prsty v zrodení filmu Texas Chainsaw 3D (2013).

Podľa ich vyjadrení chceli Day of the Dead: Bloodline spraviť čo najvernejšie pôvodnej verzii z roku 1985, aj s tým, že zombíci budú disponovať známymi vlastnosťami, ktoré fanúšik dôverne pozná z filmov G. Romera. Campbell tak fanúšikov upokojila, že ich rozhodne nečaká šplhanie po stenách a backflipy ako vo filme Word War Z (2013).

O réžiu sa nakoniec postaral Hèctor Hernández Vicens (El cadáver de Anna Fritz, 2015). Originálny scenári oživili Mark Tonderai (Hush, House at the End of the Street) a Lars Jacobson (Baby Blues, 2008). Vo filme si zahrali Johnathon Schaech (Legends of Tomorrow, Prom Night), Sophie Skelton (Outlander, 211), Marcus Vanco (The Shannara Chronicles, Unbroken) a Jeff Gum (The Forgiven, Primal).

Day of the Dead: Bloodline je z produkcie Campbell Grobman Films a Nu Boyana Film Studios. Cez distribučnú spoločnosť Saban Films vyjde 5. januára v roku 2018.

Necenzúrovaný trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: