Mŕtva duša panuje temnému lesu v horore The Dark

Vyhnite sa temnému lesu.

Koncom októbra vyjde na DVD a digitálnych platformách horor The Dark, ktorý distribučná spoločnosť Signature Entertainment prirovnáva k unikátnemu filmu „Nech vojde ten pravý“ z roku 2008. Či už ide o štandardné predajné frázy alebo nie, je potrebné uznať, že v chaose na chlp rovnakých hororových filmov The Dark pôsobí zaujímavo a svojsky.

Les s príznačným názvom Devil’s Den v sebe skrýva stratenú dušu. Mladá Mina v ňom bola brutálne zavraždená a odvtedy je hlavnou postavou legendy o „monštre“, ktoré si pochutnáva na každom zábludilcovi. Z lesa nikto živý neodíde, pomstychtivá a zradená Mina mu panuje krvilačne vražedným žezlom.

V jeden deň však v zadnej časti lesom prechádzajúceho auta nájde uneseného chlapca Alexa, na ktorom si všimne známky týrania a násilia. Mina vo svojej mŕtvej duši nájde zvyšok citu a vezme si ho pod svoje ochranné krídla.

Lenže Alex píše vlastný príbeh a pátra po ňom polícia i jeho celá rodina. Mina sa Alexa vzdať nechce. Spoločne strávený čas v nej prebudil niečo, čo si myslela, že dávno stratila – ľudskosť.

Za hororom The Dark stojí dvojica Justin P. Lange a Klemens Hufnagl. Zahrali si v ňom Nadia Alexander, Toby Nichols, Margarete Tiesel, Chriss Farquhar, Karl Markovics a ďalší.

The Dark je z produkcie DOR FILM Produktion a vyjde 22.10.2018 na DVD a digitálnych platformách vďaka Signature Entertainment a FrightFest Presents.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: