Masochistický klaun a masky z ľudskej kože v horore Clownface

Vražedný úsmev

Ešte v septembri roku 2017 sme vám priniesli správu o prebiehajúcej kampani pre horor Clownface. V tom čase sme pochopiteľne prispeli na dokončenie sympatického filmu , ktorý sa nachádzal v tretine svojej cesty do finále. Včera nám prišla od Hellbound Media správa s odkazom na prvý trailer, tak si ho nezabudnite užiť. Predtým si však pripomeňme, čo je Clownface zač.

Film Clownface je o verejnom tajomstve malého mestečka. Pravda maskujúca sa za legendu o bezmennom vrahovi, ktorý nosí masku ušitú zo svojich obetí a terorizuje miestnych obyvateľov. Ľudia miznú, odchádzajú, no každý sa snaží tváriť, že sa absolútne nič nedeje. Clownface má tak voľnú ruku pri svojej zábavke.

Tento desivý príbeh sa dočká rozuzlenia rok po únose Zoe. Jej kamarátka Jenna sa skutočne veľmi snaží dať si svoj život dokopy, no túto utrápenú snahu jej naruší Owen. Jeho rodina bola obeťou masakru zamaskovaného vraha presne pred 10 rokmi a Jennu presvedčí o tom, že Clownface drží jej kamarátku v zajatí, kým nájde dokonalú kožu. Jennu i najmenšia šanca na záchranu jej kamarátky namotivuje dostatočne k tomu, aby sa rozhodla konať a postaviť sa vraždiacemu monštru tvárou v tvár.

Clownface má však roky skúseností a ak je v niečom dobrý, tak v sledovaní jeho obetí a precíznom vyrezávaní kože z ich tiel.

Film zrežíroval Alex Bourne. Zahrali si v ňom Hannah Douglas (U Want Me 2 Kill Him), Dani Tonks (Parasitic Twin), Richard Bucker (The House of Screaming Death), Thomas Loone (Wuthering Heights) a Philip Bailey (Doctor Who & Carnival of Sorrows).

Film je z produkcie Hellbound Media. Spoločnosť sa predtým venovala komiksom, medzi ktoré patrí aj úspešná hororová séria Slaughterhouse Farm, či komiks The Disease. V prípade Clownface chceli vzdať poctu slasherom 80. rokov. Cieľom tvorcov bolo taktiež prebádať témy sadomasochizmu, traumy a pomsty.

Dátum vydania ešte stále nie je známy, no Clowface sa už pohybuje medzi distribútormi. Digitálna verzia by však mala byť k dispozícii už čoskoro.


Zábery z filmu:

Plagát: