Preskočiť na obsah

Hororový seriál Dom na kopci vyzerá absolútne geniálne

Strašenie na kopci prichádza.

30. augusta sme uverejnili nadšený článok o pripravovanom seriáli The Haunting of Hill House. Vtedy vyšlo len niekoľko nádherne vyzerajúcich obrázkov a Horormagória nervózne čakala na prvý trailer. Ten prišiel od Netflixu práve dnes a predčil všetky naše očakávania, čo by malo potešiť všetkých fanúšikov prvej filmovej adaptácie z roku 1963. Seriál pôsobí svojsky, moderne a originálne. Je fajn, že sa nesnaží napodobniť prechádzajúce adaptácie.

Kým sa dostaneme k samotnému traileru, pripomeňme si niekoľko vecí z minulého článku.

„Román The Haunting of Hill House (1959) napísala Shirley Jackson, ktorá patrí medzi najlepšie spisovateľky dvadsiateho storočia, za svoju prácu získala až šestnásť ocenení. Preslávila sa hlavne krátkym príbehom The Lottery (1948) a hlavne spomínaným románom The Haunting of Hill House (1959), ktorý sám Stephen King označil za jeden z najlepších hororových románov dvadsiateho storočia.

Kniha sa niesla na koncepte panského sídla, údajných nadprirodzených úkazov a túžby vedca Dr. Montagueho tieto úkazy zaznamenať za pomoci ďalších troch hlavných postáv. Prvá filmová adaptácia prišla v roku 1963 od režiséra Roberta Wiseho pod názvom The Haunting. Toto filmové spracovanie sa považuje za legendárne a ako za príkladný a zaujímavý prístup k adaptácii románu na strieborné plátno.

V roku 1999 vznikla druhá verzia s rovnakým názvom The Haunting, herecké úlohy si v nich podelili Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson a Lili Taylor.“

The Haunting of Hill House na Netflixe bude vo formáte 10 epizódneho seriálu. Každá časť by mala trvať približne hodinu a aj z tohto dôvodu sa režisér Mike Flanagan rozhodol klasiku zmodernizovať a obohatiť.

Dej sa bude odohrávať v dvoch časových obdobiach – v minulosti a v prítomnosti. Divák bude sledovať udalosti týkajúce sa 5 súrodencov, ktorí svoje detstvo strávili v známom strašidelnom dome Hill House. Po rodinnej tragédii sa však na toto desivé miesto vrátia. Nezostane im nič iné, než sa postaviť zoči voči strachu a tajomnej minulosti.

V seriáli si zahrali Carla Gugino, Henry Thomas, Kate Siegel, Paxton Singleton, McKenna Grace, Samantha Sloyan, Logan Medina, Katie Carpenter, May Badr, Catherine Parker, Anna Enger, Arianne Martin, Olive Elise Abercombie, Jordan Christie a ďalší.

The Haunting of Hill House vyjde na Netflixe už 12. októbra tohto roku.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: