Preskočiť na obsah

Duch mŕtveho chlapca poodhalí pravdu o záhadných zmiznutiach

I Remember You.

Vo Westfjords na Islande sa započnú diať zvláštne veci po tom, čo sa jedna staršia dáma obesí v kostole a zanechá za sebou list na rozlúčku. V ňom prejaví doslovnú posadnutosť ohľadom jedného miestneho 8 ročného chlapca, ktorý sa za záhadných okolností stratil takmer pred 3 rokmi. Jeho otcom je lokálny psychiater, ktorý je v úplnom šoku po tomto odhalení. Nemá ani len tušenia, prečo práve neznáma žena venovala veľkú časť svojho života prípadu strateného chlapca, s ktorým nemala nič spoločné.

Kúsok na sever od tejto udalosti sa v rovnakom čase stane ďalšia bizarná a desivá mysterióznosť. Traja obyvatelia z mesta neďaleko sa pustia do renovácie celkom schátralého domu v dedine. Brzdiť ich začnú hrozivé nadprirodzené úkazy, za ktorými stojí duša chlapca s menom Bernodus. Ten zmizol pred takmer 60 rokmi.

Tieto na pohľad dva nesúvisiace príbehy sa začnú navzájom prepájať a odhaľovať desivú pravdu o skutočnostiach, ktoré stretli Bernodusa a 8 ročného syna psychiatra. Ako však s nimi súvisí samovražda staršej dámy?

Horor I Remember You (Ég Man Þig) je od režiséra Oskara Thór Axelssona a scenáristu Otta Geir Borga. Film je natočený na základe knižnej predlohy od Yrsy Sigurdardottir, ktorý vyšiel v roku 2010 pod názvom Ég man þig.

Vo filme si zahrali Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir a Jóhannes Haukur Jóhannesson star.

I Remember You z produkcie Zik Zak Filmworks vyšiel na Islande 5. mája tohto roku, no v USA vyjde 10. novembra na VOD a to vďaka distribučnej spoločnosti IFC Films. Pre UK film kúpila distribučné práva spoločnosť Studiocanal.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: