Preskočiť na obsah

Morbídny kult vás pozýva na návštevu v horore Apostle

Milý kult tyranie.

Včera sme tu mali článok o novom hororovom seriáli Into the Dark na Hulu a hneď deň na to prichádza konkurencia Netflix s trailerom na atmosférický horor Apostle od Garetha Evansa, režiséra a scenáristu filmovej série The Raid. Prekvapivo, Apostle je len druhým anglicky znejúcim filmom od Evansa. Naposledy sa tak udialo v roku 2006 s počinom Footsteps.

V čase písania patrí najpopulárnejší komentár pod trailerom používateľovi, ktorého prekvapil Evans s voľbou hororového žánru. Žánroví fanúšikovia však vedia, že Gareth Evans stojí za šialene morbídnym segmentom Safe Haven z hororovej antológie V/H/S 2 (2013). V podobnom duchu sa nesie aj Apostle.

Safe Haven sledoval príbeh dokumentaristov na návšteve u členov bizarného kultu v Indii. Apostle prerozpráva hororové dobrodružstvo Thomasa Richardsona z roku 1905, ktorému mysteriózny kult unesie sestru a jej bezpečný návrat je podmienený vysokou odmenou. Thomas Richardson sa preto rozhodne navštíviť pochmúrny ostrov, ktorý členovia náboženského kultu obývajú.

Ak však očakávate od izolácie pomýlených kresťanov, tak sa mýlite. Fanatizmus, morbídnosť, obeta, mučenie a paranoja sa nenachádzajú len v kostoloch, ale v každej jednej domácnosti. Keď sa obyvatelia dozvedia, že sa medzi nimi nachádza „neverník“, Thomasovi nezostáva nič iné, než splynúť s davom a nájsť svoju sestru čo najrýchlejšie.

Ostrov a jeho obyvatelia však skrývajú temné, tragické a krvavé tajomstvá. Lži, na ktorých je náboženská komunita vybudovaná, môžu vyjsť najavo a sfanatizované generácie oslobodiť. Thomasa tak čaká náročné rozhodnutie.

Apostle zrežíroval a napísal Gareth Evans. Vo filme si zahrali Kristine Froseth, Dan Stevens, Michael Sheen, Lucy Boynton, Elen Rhys, Annes Elwy, Ross O’Hennessy a ďalší.

Film je z produkcie XYZ Films, One More One Productions, Severn Screen a vyjde 12.10.2018 na Netflixe.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: