Mníška v novom horore o najstrašidelnejšom dome v Anglicku

Mníška z pekla.

Horor The Haunting of Borley Rectory je nezávislý film inšpirovaný legendárnym domom v dedine Borley v Essexe. Tento viktoriánsky dom bol postavený pre farára Henryho Dawson Ellis Bulla v roku 1862. Údajné strašenie sa začalo okamžite. V júli roku 1900 štyri dcéry H. Bulla spozorovali počas splnu mníšku neďaleko domu, no pri snahe o kontakt zmizla. Miestni obyvatelia spomínali vidiny koča s bezhlavými jazdcami. V roku 1927 pre zmenu farár Guy Eric Smith, nový majiteľ domu, zažíval so svojou manželkou horor hlasných zvonov počas noci.

Borley Rectory sa stal neslávne slávnym v roku 1929 po tom, čo noviny Daily Mirror napísali o skúsenostiach paranormálneho vyšetrovateľa Harryho Pricea, ktorý o dome vydal dve knihy a strávil v ňom celý rok. Paranormálne javy v dome zaznamenávalo dokopy 48 študentov. Desivú legendárnosť domu spečatil požiar vo februári v roku 1939, kedy majiteľ Captain W. H. Gregson „nechtiac“ prevrátil olejovú lampu. Svedkyňa pani Williamsová v okne domu údajne zazrela známeho ducha mníšky. Dom bol kompletne zdemolovaný až v roku 1944.

I keď sa mnohé paranormálne historky neskôr ukázali byť vymyslené, sfalšované či ľahko vysvetliteľné, nešťastná história domu a okolitého pozemku so sebou nesie temné čaro dodnes. Aj preto je dom Borley Rectory ideálnym námetom pre hororový film. The Haunting of Borley Rectory sleduje dobové udalosti okolo fary, takže sa divák môže tešiť na Harryho Pricea či ducha mníšky.

The Haunting of Borley Rectory je od režiséra Stevena M. Smitha. Na scenári spolupracovali Mark Behar a Christopher Jolley. Vo filme si zahrali Zach Clifford, Sonera Angel, Kit Pascoe, Georgi Taylor Wills, Rad Brown a Garry Roost.

Film je z produkcie Greenway Entertainment a vyjde 25.02.2019 na DVD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: