Kamarátky Grety sa v novom horore nikdy nezbavíte

Kamarátka Greta.

Život je zložený z drobných na seba nadväzujúcich náhod. Koľkokrát sa stalo, že i ten najbizarnejší moment sa premenil na život ovplyvňujúcu okolnosť? Možno ten jeden hlasný vzdych v kine pri sledovaní prepadákového hororu vyústi do nájdenia životného partnera. A možno pomoc pri zodvihnutí spadnutých učebníc v centre chodby budovy školy skončí ako…. nie, to sa nikdy nestane.

No v pripravovanom psychologickom horore Greta od Neila Jordana a Raya Wrighta sa mladej, naivnej a pozitívnej Frances zmení život práve vďaka absolútne malej náhode. V metre New York City nájde nádhernú zelenú kabelku, ako si len tak bez majiteľa sedí na sedačke a čaká na to, kto si ju ukradne. Frances je dobráčka od kostí a okamžite sa jej ujme. V jej vnútri nájde občiansky preukaz patriaci žene Grete. Bez jediného zaváhania sa rozhodne Gretu nájsť a vrátiť jej to, čo jej patrí.

Z jednorazového stretnutia sa však vykľuje príjemný priateľský vzťah. Greta je milá učiteľka klavíru pôvodom z Francúzska. Je vdova a nedávno jej z rodinného hniezda uletela dcéra. Frances pre zmenu nedávno zomrela mamina, takže obe ženy nepotrebovali príliš veľa na to, aby si k sebe vytvorili pevné spojenie.

Po niekoľkých spoločne strávených chvíľach však príde odhalenie zrady. Frances v skrinke u Grety nájde desiatky rovnakých zelených kabeliek. Všetky sú označené zvláštnymi číslami a ich úložný priestor v sebe skrýva rovnaký falošný občiansky preukaz. Frances dá Grete jasne najavo, že už nemá najmenší dôvod sa s ňou stretávať. Greta má však vlastný plán a novej milej spoločnosti sa rozhodne nehodlá vzdať.

Na smolu nevinnej Frances, Greta nie je obyčajná smútiaca žena, ktorá zašla priďaleko pri hľadaní nových vzťahov. Má vlastné dôvody, pre ktoré potrebuje Frances vo svojom živote, a tie ostatné kabelky? Povedzme, že Frances nie je zďaleka jedinou obeťou Gretinej lásky…

Horor Greta je od režiséra Neila Jordana. Scenár pomohol napísať Ray Wright. Vo filme si zahrali Chloë Grace Moretz, Isabelle Huppert, Maika Monroe, Zawe Ashton, Parker Sawyers, Jane Perry, Jeff Hiller a ďalší.

Film je z produkcie Sidney Kimmel Entertainment, Lawrence Bender Productions, Little Wave Productions a vyjde v marci budúceho roku cez Focus Features.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: