Metafyzický horor The Quantum Terror sa pohrá s vašou mysľou

Nadzmyselný chápadlový horor prichádza.

Filmár Christopher Cooksey si na tento rok pripravil vydanie svojho šialeného hororového projektu s názvom The Quantum Terror. C. Cooksey film zrežíroval, napísal a zúčastnil sa na jeho produkcii v spolupráci s Mesmer Films. Praktickými efektmi poháňaný počin je však zaujímavý hlavne tým, že si inšpiráciu našiel u velikánov ako Lewis Carroll, H.P. Lovecraft, David Lynch a u filmov Alien, The Thing či Into The Mouth Of Madness.

Pripravované vydanie je veľkým úspechom pre Christophera Cookseyho. Na produkcii filmu pracoval takmer štyri roky a i napriek tomu, že sa mu podarilo zohnať financie cez Indiegogo, dopomôcť si musel predajom vlastného auta. Film sa natáčal v blízkosti jeho domu a za účasti malej skupiny ľudí.

The Quantum Terror je o Samanthe Carroll, ktorej dvojča Sylvia sa ocitne na zozname nezvestných osôb. Nezaháľa ani na sekundu a vydá sa ju hľadať do drobného univerzitného mesta, v ktorom ju naposledy videli. Na mieste sa jej podarí skontaktovať s Jacobom, študentom, ktorý údajne vie, ako a kde Sylviu nájsť. Vraj spoločne pracovali na téze založenej na starých okultných textoch. Podľa nich je možné rozpustiť bariéru medzi kvantovou fyzikou a mágiou. Štúdium týchto textov podľa všetkého priviedlo Sylviu do stavu šialenstva. Vraj odišla nájsť útočisko do labyrintu podzemných tunelov v meste. Podľa jej slov tieto tunely obývajú kreatúry z inej dimenzie.

Samantha, jej bývalá priateľka Lucy, Jacob a Noah sa vydajú hľadať Sylviu do bizarného sveta podzemných tunelov. Čo ich tam čaká však zmení ich chápanie reality na večné veky.

Tento „Lovecraftiánsky“ metafyzický horor napísal a zrežíroval Christopher Cooksey. Zahrali si v ňom Kristin Cochell, Paula Solinger, Matt Blackwell, Jordan Micheal Brinkman, Val Mayerik a Dimitrius Pulido.

The Quantum Terror je z produkcie Christophera Cookseyho a Mesmer Films. Film vyjde tento rok, no presný dátum známy nie je.

Teaser trailer 2:

Teaser trailer 1:

Zábery z filmu:

Plagáty: