Preskočiť na obsah

„Ratchedová‘ od tvorcu ‚American Horror Story‘ sa ukazuje vo finálnom traileri

Prelet nad hniezdom šialenosti.

Pred mesiacom sme sa dozvedeli, že na Netflix príde nový a šialene vyzerajúci seriál Ratchedová (Ratched) od Ryana Murphyho, tvorcu populárneho hororového seriálu American Horror Story. Ten do hlavnej úlohy obsadil fanúšikmi milovanú Sarah Paulson. A akoby to milovníkom temnému žánru nestačilo, na seriáli sa podieľal aj Ian Brennan, zodpovedný za seriál Scream Queens.

Ak vám je meno Ratchedová povedomé, tak to preto, lebo ide o postavu z One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Prelet nad kukučím hniezdom)– adaptácie Keseyovho románu, z roku 1975 od režiséra Miloša Formana.

Dej seriálu sa odohráva v roku 1947 v Kalifornii, kde sestra Mildred Ratchedová príde pracovať do prelomového psychiatrického ústavu ako ošetrovateľka. Tamojší lekári veria, že svet objavil liek na všetko – lobotómiu. Tento zákrok vraj vyrieši všetko od ťažkých mentálnych porúch, mánie až po údajné morálne kazy.

V tejto novej ére sa ako ryba vo vode cíti práve Mildred. Zovňajškom uhladená, profesionálna sestra s cieľom pomáhať chorým. No vo vnútri sa skrývajú temnota a zlo.

V seriáli Ratchedová (Ratched) si zahrali Sarah Paulson, Cynthia Nixon, Judy Davis, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Finn Wittrock, Charlie Carver a Alice Englert.

Ratchedová (Ratched) vyjde aj na slovenskom a českom Netflixe už 18.09.2020.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *