Horor od scenáristov filmov „To“ a „V zajatí démonov“ dostal trailer

Nový rok začne zhurta.

A je to tu! Očakávaný moment mnohých hororových fanúšikov prišiel. Nielenže poznáme dátum kino premiéry, no zároveň vyšiel aj oficiálny trailer na horor The Turning, modernú filmovú adaptáciu novely The Turn of the Screw od Henryho Jamesa, pôvodne vydanej v roku 1898.

Tomuto projektu pritom vdýchli život mená, ktoré vo svete filmu a hororu majú významné postavenie. Exekutívnym producentom je sám Steven Spielberg, ktorý po produkčných nezhodách film pod pracovným názvom „Haunted“ zabalil ešte v roku 2016. Scenár dali dokopy Carey W. Hayes a Chad Hayes, ktorých môžete poznať vďaka filmom V Zajatí Démonov, To či To: Kapitola II. Produkcie sa zúčastnil aj Roy Lee, ktorý stal pri projektoch Kruh, Nenávisť, Temná Voda, Poltergeist alebo aj To. Réžie sa chopila Floria Sigismondi (Príbeh Služobnice, Daredevil).

Príbeh je o dvoch sirotách Flore a Milesovi, ktorým za mysterióznych okolností zomreli obaja rodičia. To na nich zanechalo obrovský vplyv, čo je poznať práve na svojskom správaní Milesa. Flora je pre zmenu tichšia a lepšie naladená, no ani to nepomohlo psychickej životnosti prvej opatrovateľky.

Tú nahradila Kate, pre ktorú ide o prvú „skutočnú“ prácu. No už pri poznávaní sirôt zistí, že to nebude mať vôbec ľahké. S Florou sa jej síce darí ako-tak spriateliť, no Milesove poznámky jej doslova prinášajú nočné mory. Kate však postupom času príde na to, že v obrovskom sídle na vidieku v štáte Maine sa skrývajú desivé tajomstvá. Horory, ktorým je najlepšie neotvárať dvere…

V The Turning si zahrali Mackenzie Davis (Terminator: Dark Fate, The Martian), Finn Wolfhard (It, Stranger Things), Brooklynn Prince (The Florida Project), Joely Richardson (Red Sparrow, The Girl with the Dragon Tattoo) a iní.

Film vyjde v kinách v USA 24.01.2020 cez Universal Pictures. V Česku diváci film uvidia o pár dní neskôr, a to 30.01.2020 vďaka Vertical Entertainment. Pre slovenské kiná zatiaľ dátum premiéry nie je oficiálne známy, no nemal by sa líšiť od susedov.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: