Jake Gyllenhaal v novom horore od režiséra filmu Nightcrawler

Umenie je nebezpečné.

Netflix prakticky ovládol horor v roku 2018, o čom svedčí aj náš koncoročný zoznam toho najlepšieho z temného žánru. Vyzerá to tak, že o to isté sa Netflix pokúsi aj tento rok. Hneď v úvode februára totiž vyjde surrealistický supernaturálny horor Velvet Buzzsaw s niekoľkými luxusnými esami v rukáve. V hlavných úlohách v ňom uvidíte mená ako Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Natalia Dyer, John Malkovich, Zewe Ashton či Toni Collette, ktorú ste mohli zažiť v hororovom hite Hereditary. O réžiu a scenár sa pritom postaral Dan Gilroy, zodpovedný za atmosférický triler Nightcrawler.

Príbeh je o umeleckej scéne v Los Angeles, komerčne orientovaných umelcoch a zbohatlíckych zberateľoch ochotných vyhodiť nemysliteľné sumy za tie najbizarnejšie a najoriginálnejšie diela. Majiteľom významnej miestnej galérie je svojský Morf Vandewalt, ktorému úspešne asistuje skúsená Rhodora Haze. Morf je obrovský kritik a jeho slová dokážu hýbať celou scénou. Je však náročné nájsť umelecké dielo s dávkou originality a vlastnou dušou.

To sa zmení, keď mu Josephina donesie zbierku niekoľkých malieb od osamoteného a bohužiaľ zosnulého suseda bývajúceho nad jej apartmánom. Tento anonymný muž nemá žiadnu rodinu a ani blízkych priateľov, takže Josephina nevidí problém vo vystavení a následného predaja jeho obrazov. Morf je natoľko nadšený natoľko, že mu celá situácia nepríde ani trochu podozrivá.

Nádherné, no desivo vyzerajúce obrazy sú totiž veľmi výnimočné. Nielenže červené ťahy štetcov obsahujú krv, no v obrazoch prebývajú supernaturálne sily s chuťou na každého, koho ovládne chamtivosť.

Velvet Buzzsaw si najprv užije premiéru na filmovom festivale Sundance 27.01.2019, no hneď 01.02.2019 sa ocitne na streamovacej službe Netflix.

Trailer:

Zábery z traileru: