Vyšiel trailer k šialenému hororu The Heretics

Démonický kult v horore The Heretics.

V marci sme písali o sľubnom horore The Heretics. Vtedy vyšiel záhadný teaser trailer a ako to býva, celý trailer nenechal na seba až tak veľmi dlho čakať.

Na režisérsku stoličku sa posadil Chad Archibald, zodpovedný za filmy Neverlost (2010), Kill (2011), The Drownsman (2014), Ejecta (2014) a Bite (2015). Pri tom poslednom menovanom spolupracoval so scenáristom Jaymem Laforestom, ktorý okrem toho napísal scenár k mysterióznej dráme Gods of Accident z roku 2010. Jayme si s Chadom zopakovali spoluprácu aj pri tomto projekte.

The Heretics je o šialenom kulte, ktorého prívrženci počas javu zvaného locust moon unesú mladé dievča Gloriu. Tá sa zobudí v lese, celá pokrytá uschnutou krvou a s mŕtvymi telami popod jej nohami. Nevie, čo sa stalo a v tom momente je pre ňu podstatné len to, že je v bezpečí. Odvtedy stretne lásku svojho života, za pomoci podpornej skupiny sa vráti do koľají normálneho života a spomienky traumatickej udalosti strácajú na svojej intenzite.

To sa zmení presne 5 rokov od desivého zážitku. Úkaz locust moon sa blíži a posledný preživší samovražednej noci musí dokončiť to, čo spolu všetci začali. Neznámy muž Gloriu unesie a jeho jedinou úlohou je na ňu dohliadať a chrániť ju do najskoršieho svitania. Gloria sa mení, vyzerá slabo, ako keby potriasla ruku smrtke a začne na sebe pozorovať zvláštne veci. Chorá však nie je, to len proroctvo čaká na svoje naplnenie.

Medzitým sa Gloriu rozhodnú hľadať jej priatelia s rodinou. Polícia však podozrivo pátranie brzdí. Čo sa vlastne deje? Čo s Gloriu spravil kult v osudnú noc pred 5 rokmi?

Vo filme produkovanom spoločnosťami Black Fawn Films a Breakthrough Entertainment si zahrali Nina Kiri, Ry Barrett, Jorja Cadence, Will King, Austin Duffy, Nina Richmond a Colin Price.

The Heretics zatiaľ nemá dátumy ani len pre US distribúciu, no zatiaľ sa môžete pokochať trailerom.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=_t6lyAAzRrI

Zábery z filmu:

Plagát: